مهر خبر می دهد؛

فعالان زنجیره پوشاك مكلف به درج اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند

فعالان زنجیره پوشاك مكلف به درج اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند تمامی اعضای زنجیره تأمین و توزیع بازار پوشاک و کیف و کفش که تابحال اطلاعات خویش را در سامانه جامع تجارت اظهار نکرده اند، باید تا ۲۸ دی تکالیف قانونی خویش را انجام دهند.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، بر مبنای دستورالعمل ماده ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همه اعضای فعال زنجیره تأمین پوشاک، کیف و کفش باید اطلاعات فعالیت خویش را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.
طبق ابلاغیه جدید وزارت صمت که توسط کامبیز معتمد وزیری، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان ایران به تمامی اعضای زنجیره تأمین کالاهای پوشاک و کیف و کفش ارسال شده است؛ تمامی عمده فروشان و خرده فروشان با توجه بر الزامات قانونی (ماده ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز) می بایست اطلاعات تولید و فروش خویش را تا روز ۲۸ دیماه ۱۳۹۹ در سامانه جامعه تجارت ثبت کنند.
از این پس عملکرد فعالان بازار پوشاک و کیف و کفش بر مبنای اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع تجارت ارزیابی خواهد شد. بر مبنای اطلاعیه وزارت صمت، بعد از تاریخ تعیین شده برای اجرای دستورالعمل ابلاغی، مطابق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد و تمامی اعضای این زنجیره می بایست اطلاعات موجودی اولیه و میزان تولید کالای موضوعه دارای برند خارجی خویش را در این سامانه اظهار کنند.
به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، پیش از این حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرده بود که وزارت صمت باید بر مبنای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرایند خرید، فروش و حمل و نقل گروه کالایی پوشاک را ضابطه مند کند؛ چون که در غیر این صورت عملاً مبارزه با قاچاق پوشاک و شناسایی متخلفان ممکن نخواهد بود.
همچنین بر مبنای اظهارات بهرام شهریاری نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، متأسفانه بعضی از واحدهای توزیعی دارای مجوز، مبادرت به فروش پوشاک قاچاق کرده و کاملاً بر خلاف منافع تولیدکنندگان داخلی فعالیت می نمایند. به نظر می آید در صورت ثبت اطلاعات تمامی فعالان زنجیره پوشاک در سامانه جامع تجارت، این بازار شفافیت بیشتری پیدا کرده و تخلفات واحدهای تولیدی و صنفی در مورد فروش کالاهای برند قاچاق به سرعت شناسایی خواهد شد.منبع:

1399/10/27
18:50:13
0.0 / 5
1011
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه