عرضه تخم مرغ بسته بندی به انجمن واگذار شد

عرضه تخم مرغ بسته بندی به انجمن واگذار شد به گزارش نیو باکس بر مبنای تصمیمات ستاد تنظیم بازار، عرضه تخم مرغ بسته بندی با نظارت سازمان حمایت توسط انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار انجام می شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، با عنایت به نوسانات قیمت تخم مرغ در سطح بازار و لزوم تأمین تخم مرغ بسته بندی مورد نیاز کشور، مقرر شد که عرضه تخم مرغ بسته بندی با نظارت سازمان حمایت توسط انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه دار انجام می شود.
ازاین رو برای بسته بندی تخم مرغ شناسنامه دار دارای زنجیره سرد (مراکز عرضه) انجمن ذیربط با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با لحاظ قیمت متعارف سطح بازار و اعمال هزینه های بسته بندی، نسبت به عرضه تخم مرغ اقدام می کند.
ستاد تنظیم بازار به تازگی برای سومین بار امسال قیمت تخم مرغ را افزایش داد و بر این اساس نرخ مصوب هرکیلو تخم مرغ در مغازه ها برای مصرف کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ (بدون بسته بندی های مختلف) هم ۳۲ هزار تومان تعیین شده است. اما در هفته های اخیر قیمت هرشانه تخم مرغ در خرده فروشی های سطح شهر تهران به ۵۰ هزار تومان هم رسیده است. معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران علت آنرا کمبود عرضه عنوان کرده، اما به تازگی مدیرعامل این اتحادیه مرکزی مرغداران میهن از قاچاق تخم مرغ ایران به کشورهای افغانستان و عراق قاچاق اطلاع داده و گفته که جو روانی بوجود آمده ناشی از قاچاق، بازار تخم مرغ را در داخل کشور بهم ریخته است.
همینطور ستاد تنظیم بازار مقرر کرد که شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران نسبت به تکمیل ذخایر راهبردی شکر اقدام نماید. این تصمیم در جهت لزوم تأمین شکر مورد نیاز کشور برای تأمین سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ اتخاذ شده است. بانک مرکزی هم موظف شد تا از بروز وقفه در تأمین ارز شکر جلوگیری و نسبت به تأمین به هنگام ارز مورد نیاز شکر اقدام نماید.
بر مبنای تصمیم ستاد تنظیم بازار، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران هم صرفا مطابق برنامه توزیع اعلامی از جانب معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به تأمین نیاز بازار اقدام می کند.
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی به تازگی از افزایش قیمت شکر از ۸۰۰۰ تومان به ۹۴۰۰ تومان برای بنکداری خا اطلاع داده بود.1399/11/01
22:33:49
0.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه