وزیر اقتصاد ارمنستان تاكید كرد

تسهیل ورود تجار ایرانی به بازار دیگر كشورها به كمك ارمنستان

تسهیل ورود تجار ایرانی به بازار دیگر كشورها به كمك ارمنستان وزیر اقتصاد ارمنستان اظهار داشت: آمادگی داریم عرصه کشورمان را در اختیار تجار ایران برای ورود به کشورهای ثالث قرار دهیم.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، وهان کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان بعد از امضای تفاهمنامه با وزارت صمت ایران، فعال کردن روابط اقتصادی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: در زمینه تجارت متقابل و همکاری ها و تولیدات مشترک برای ورود ایران به بازار کشورهای دیگر آماده همکاری هستیم.
وی با اشاره به اینکه ارمنستان بازار بزرگی در اختیار دارد، اظهار داشت: آمادگی داریم عرصه کشورمان را در اختیار تجار ایران برای ورود به کشورهای ثالث قرار دهیم.
وی همین طور بر تسهیل مراودات تجاری و رفع مشکلات تجار دو کشور تاکید نمود.
صادرات ایران به ارمنستان حدود ۳۰۰ میلیون دلار است
علیرضا رزم حسینی نیز درباب توسعه همکاریهای دوجانبه، اشاره کرد: صادرات ایران به ارمنستان حدود ۳۰۰ میلیون دلار است که امضای این تفاهم نامه کمک شایانی در جهت ارتقا این رقم خواهدنمود.
وی ارمنستان را جزو کشورهای اوراسیا دانست و افزود: ارزیابی مثبتی از تجارت با اوراسیا داریم و طبق تأکیدات رئیس جمهور باید مذاکرات برای پیوستن به اوراسیا به صورت دائمی انجام بشود که ارمنستان در این عرصه برای توسعه مراودات می تواند کمک شایانی کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت حوزه های معادن، مواد غذایی و لوازم خانگی را فرصت های مناسبی برای تجار دو کشور در جهت توسعه همکاریهای متقابل اعلام نمود.
رزم حسینی اشاره کرد: دولت بخش خصوصی دو کشور را برای توسعه مراودات و تجارت درباب کالاهای دارای توجیه اقتصادی، حمایت خواهدنمود.

1399/11/06
14:40:31
0.0 / 5
735
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه