معاون اقتصادی استانداری خوزستان عنوان كرد

شهادت نیروهای انتظامی در مرزها برای جلوگیری از قاچاق گوشت

شهادت نیروهای انتظامی در مرزها برای جلوگیری از قاچاق گوشت به گزارش نیو باکس خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان درباب قیمت گوشت اظهار داشت: وقتی اختلاف قیمت بالا باشد، عده ای مبادرت به قاچاق می کنند و این مساله برای گوشت قرمز اتفاق افتاده است؛ حتی ماموران نیروی انتظامی برای جلوگیری از قاچاق دام و گوشت در مرزها شهید شدند.سید نورالله حسن زاده در حاشیه جلسه تنظیم بازار خوزستان که امروز (سوم اسفندماه) در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از مشکلاتی که در ماه های اخیر گرفتار آن بوده ایم، بحث قیمت مرغ بود که سعی کردیم مشکلات را رفع نماییم.

به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ابتدا مرغداران عنوان می کردند که نهاده های دامی به صورت کامل در اختیار آنها قرار نمی گیرد اما بعد از آن سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت که نهاده ها به صورت کامل در اختیار مرغداران قرار می گیرد بدین سبب جلساتی برگزار کردیم و الان شاهد رضایت نسبی مرغداران هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی عنوان می کند که به شرطی نهاده به صورت کامل در اختیار مرغداران قرار داده می شود که مرغ را با وزن یک کیلو و ۳۰۰ گرم تا یک کیلو و ۸۰۰ گرم تحویل بازار دهند، در صورتیکه این اتفاق نمی افتد.

حسن زاده اظهار داشت: حالا سازمان صمت پذیرفته که پرورش دهندگان مرغ می توانند تا ۴۵ روز نیز مرغ را پرورش دهند و نهاده ها نیز به صورت کامل در اختیار مرغداران قرار داده شود. مساله مرغ در استان خوزستان حالا حدودا به حالت عادی رسیده است اما قیمت مرغ به صورت متوسط در کشور بالا است و در تلاش هستیم که آنرا به قیمت مصوب برسانیم.

وی اضافه کرد: جوجه ریزی هایی که حالا در حال انجام می باشد برای آرامش بازار در آخر سال مناسب خواهد بود. امیدواریم در این حوزه مشکل خاصی تا آخر سال شاهد نباشیم و قیمت مرغ به قیمت مصوب برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان درباب وضعیت روغن در استان نیز تصریح کرد: اینکه در کالایی اختلاف قیمت وجود داشته باشد، موجب می شود شاهد فساد در بازار آن باشیم. مقرر است تلاش نماییم اختلاف قیمت را در روغن حذف نماییم تا شاهد وضعیت بهتری در بازار این کالا باشیم.

حسن زاده ضمن اشاره به نحوه تامین کامیون های حامل کالای اساسی افزود: هر ساله در فصل برداشت گندم و چغندر، با کمبود کامیون مواجه و گرفتار مشکل می شویم. امسال حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن برداشت گندم داریم و یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن نیز چغندر قند برداشت خواهد شد که در حال برنامه ریزی هستیم تا در حمل این محصولات گرفتار مشکل نشویم.

وی درباب بازار میوه شب عید نیز اضافه کرد: مقرر است برای تامین نیاز شب عید استان خوزستان، قرارداد خرید ۲ هزار و ۵۰۰ تن سیب و پرتقال منعقد شود و سازمان صمت خوزستان پیگیر این مورد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان درباب قیمت گوشت نیز خاطرنشان کرد: وقتی اختلاف قیمت بالا باشد، عده ای مبادرت به قاچاق می کنند و این مساله برای گوشت قرمز اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: در این حوزه حتی ماموران نیروی انتظامی برای پیشگیری از قاچاق دام و گوشت در مرزها شهید شدند.

حسن زاده بیان نمود: همه تلاش بر این است که تسهیلات بانکی در اختیار تولیدکنندگان گوشت قرار بگیرد تا بتوانیم مشکل قیمت گوشت را در استان خوزستان به صورت ریشه ای حل نماییم اما متاسفانه قیمت گوشت همچنان بالا است.

منبع:

1399/12/03
23:30:12
0.0 / 5
782
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه