تعرفه واردات نخ ابریشم ۶ درصد كاهش پیدا كرد

تعرفه واردات نخ ابریشم ۶ درصد كاهش پیدا كرد وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش تعرفه واردات نخ ابریشم از ۲۶ به ۲۰ درصد و تصویب آن در هیئت دولت اطلاع داد.


به گزارش نیو باکس به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی در نشست هم اندیشی ذینفعان فرش دستباف با معاون اول رئیس جمهور که با عنوان نشست شورای راهبری فرش دستباف ایران برگزار شد، اظهار نمود: این کاهش تعرفه گامی مثبت در جهت تسهیل در تأمین مواد اولیه مورد نیاز فرش دستباف و تکمیل هر چه بهتر زنجیره ارزش این هنر صنعت است.
وی با تکیه بر اینکه اگر زنجیره تأمین تکمیل شود صادرات هم ارتقا خواهد یافت، خاطرنشان کرد: در حوزه پوشاک هرجا که زنجیره تأمین کامل شد، کارخانه ها هم با افزایش تولید چند شیفته شدند و واردات قاچاق پوشاک کاهش پیدا کرد که هنر صنعت فرش دستباف هم می تواند در این راه حرکت نماید و جایگاه صادراتی خویش را در منطقه ارتقا دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تقویت صنعت فرش را زمینه ساز ایجاد شغل پایدار با کمترین هزینه دانست و اظهار داشت: سیاست دولت بر پشتیبانی از این صنعت است که این سیاست با تعامل و هماهنگی اتحادیه ها، تشکل های صنفی و بخش خصوصی دنبال خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور ابلاغ سیاست های جدید صادراتی توسط ستاد اقتصادی دولت را گام مهمی در مورد تسهیل واردات و صادرات دانست و اظهار داشت: از زمان تصویب و اجرای مصوبه ۱۷۷ ستاد اقتصادی دولت بیشتر از ۸ میلیارد یورو ثبت سفارش انجام شده است که فعالان فرش دستباف هم بخشی از این ثبت سفارش ها را انجام داده اند.
گفتنی است، در این نشست علاوه بر اسحاق جهانگیری «معاون اول رئیس جمهور»، فرح ناز رافع «رییس مرکز ملی فرش»، محمد امید «معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری» و محمد شریعتمداری «وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی» هم حضور داشتند.
فعالان حوزه فرش دستباف در این جلسه مهم ترین مسایل و دغدغه های خود در حوزه های تولید، صادرات، بیمه، مالیات، تأمین مواد اولیه و... را مطرح نمودند.

منبع:

1399/12/14
13:16:26
0.0 / 5
802
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه