با حضور وزیر جهاد كشاورزی؛

اولین پارك آبخیزداری كشور در اراك

اولین پارك آبخیزداری كشور در اراك به گزارش نیو باکس مرکزی اولین پارک آبخیزداری کشور، با حضور وزیر جهاد کشاورزی در اراک، راه اندازی شد.


سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز شنبه ۱۶ اسفند در آیین افتتاح این پارک در دره گردو اراک ضمن اشاره به عملکرد خوب مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان مرکزی و با اشاره به اینکه استان مرکزی با دو بال صنعت و کشاورزی توانسته یکی از استان های موفق در سطح کشور باشد، اضافه کرد: استان مرکزی در حوزه شیلات رشد خوبی داشته و در تولید فرآورده های دامی جزو استان های دوم تا نهم کشور است. استان مرکژی با تولید حدود سه میلیون تن محصولات کشاورزی سهم خوبی در تولید فرآورده های کشاورزی و غذایی مردم دارد و با وجود اینکه این استان غالبا بعنوان استان صنعتی شناخته شده اما کشاورزان هم در این منطقه فعال می باشند.
وی خاطرنشان کرد: با برگزاری این آیین افتتاح در هفته منابع طبیعی شاهد یک فعالیت جدی در تکمیل طرح های گردشگری دره گردو هستیم و این نوید را به مردم استان خواهیم داد که با این افتتاح این پروژه در زمینه تأمین آب مورد نیاز جنگل کاری در طول تابستان مشکلی نخواهد بود و آب مورد نیاز هر ۱۱۰ هزار اصله درخت تأمین می شود.
آقازاده بیان نمود: در کنار این اقدام بزرگ شهرداری اراک ۱۰ تا ۱۵ میلیارد برای ساماندهی ورودی منطقه گردشگری دره گردو تخصیص یافته و استانداری هم کمک هایی داشته است.
وی افزود: همینطور امروز عملیات ایجاد هزار هکتار جنگلکاری در راه پالایشگاه، پتردشیمی و نیروگاه به سمت اراک با همکاری وزارت نفت، استانداری مرکزی، منابع طبیعی و سایر بخش ها شروع می شود، این در شرایطی است که در ۵ سال قبل هزار هکتار جنگلکاری صورت گرفته و سال جاری به اندازه این ۵ سال جنگل کاری اضافه خواهد شد که اقدام بزرگ و ارزشمندی است.1399/12/16
13:55:14
0.0 / 5
933
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصولات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه