مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران مطرح كرد

قطعی برق دامن تولیدكنندگان را گرفت

قطعی برق دامن تولیدكنندگان را گرفت مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از قطعی برق بدون برنامه و اطلاع قبلی در شهرک های صنعتی و ضرر و زیان تولید کنندگان طی هفته گذشته آگاهی داد و با اعلان اینکه تا حالا هیچ مجوز استخراج رمز ارزی در شهرک ها صادر نشده اصرار کرد که جلوی فعالیت غیر قانونی رمز ارزها در شهرک های صنعتی گرفته می شود.


صابر پرنیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکل تامین برق در شهرک های صنعتی، اظهار نمود: این مساله را از شرکت برق منطقه ای استان و توانیر پیگیری کردیم که برق در زمان های مناسب و با برنامه ریزی قطع شود.
بدون برنامه ریزی قطع کنید، شکایت می کنیم!
وی با اعلان اینکه همه باید همکاری نماییم تا پیک مصرف دو تا سه ماهه بگذرد، اشاره کرد: اما قطعی برق حتما باید با برنامه ریزی باشد تا به تولید لطمه نزند. بدین سبب به هیچ عنوان قطعی برق بدون برنامه ریزی را نخواهیم پذیرفت. اگر شرکت برق جدول برنامه ریزی ارائه نکند اقدام قانونی خواهیم کرد و موضوع را بوسیله مراجع قضایی پیگیری می نماییم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ادامه با اعلان اینکه طبق قانون تسهیل فضای کسب وکار واحدهای صنعتی باید در اولویت آخر قطع برق باشند، اظهار داشت: اما اگر واحدهای صنعتی مجبور به همکاری باشند کمک خواهند کرد، به شرط این که خارج از ساعات برنامه ریزی شده با قطعی برق مواجه نشوند. اما در یک هفته گذشته شاهد بی نظمی در قطعی برق بودیم که موجب از میان رفتن مواد اولیه، محصولات تولیدی، لطمه به خطوط تولیدی، زیرساخت های شهرک های صنعتی، تصفیه خانه های آب و ماشین آلات می شود و ضرر و زیان جبران ناپذیری به تولید و صنعتگران وارد میکند.
این در حالیست که بگفته وی در خیلی از شهرک ها توافق شده در چه ساعت و روزهایی برق قطع شود، اما همچنان بدون اطلاع قبلی، واحدها شاهد قطعی برق هستند.
پرنیان در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همکاری مصرف کنندگان در زمینه کاهش مصرف این مشکل کمتر شود و در پاسخ به سوالی درباره میزان خسارات در هفته گذشته اظهار داشت: باتوجه به پراکنده بودن خاموشی ها هنوز برآورد دقیقی انجام نشده، اما باتوجه به شرایط اقلیمی انتظار می رود در هفته آتی وضعیت بدتر باشد که نیاز به برنامه ریزی دارد.
تاکنون مجوز استخراج رمز ارز در شهرک ها صادر نکردیم
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تاثیر استخراج رمزارز بر قطعی برق اشاره کرد: اشتغال و تولید اولویت شهرک های صنعتی است و تا امروز حتی یک مورد مجوز استخراج رمز ارز در شهرک ها صادر نشده است. همین طور به عوامل این سازمان تاکید شده شهرک ها را رصد کنند.
وی با تاکید بر این که جلوی فعالیت غیر قانونی رمز ارزها در شهرک های صنعتی گرفته می شود، اظهار نمود: اگر گزارشی دراین زمینه دریافت نماییم، سریعاً ورود می نماییم. سال قبل نیز چند مورد استخراج غیرقانونی در شهرک های صنعتی در حال انجام بود که بوسیله نیروی انتظامی تشکیل پرونده شد و بلافاصله تعطیل شدند. اما این که آیا استخراج رمز از دلیل قطعی برق است یا نه را صنعت برق باید پاسخ دهد.
تولید فدای رمز ارز!
به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در ایام اخیر شهروندان با قطعی برق گسترده و گاهی طولانی مواجه بودند که در نهایت سخنگوی صنعت برق در توضیح علت این شرایط اظهار داشت که صنعت برق به سبب استخراج بدون مجوز ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی را به خود اختصاص داده، تحت فشار است. موضوعی که حالا دامن تولیدکنندگان را نیز گرفته است.1400/03/03
20:52:27
5.0 / 5
625
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه