رئیس اتاق بازرگانی اهواز توضیح داد

راهکارهای افزایش صادرات به عراق

راهکارهای افزایش صادرات به عراق به گزارش نیو باکس خوزستان رئیس اتاق بازرگانی اهواز اظهار داشت: افزایش حجم صادرات از مرزهای خوزستان به عراق، در گرو تسهیل قوانین است.شهلا عموری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تسهیل قوانین و رویه های در ارتباط با حوزه تجارت از جانب مسئولان تصمیم گیرنده ایرانی و عراقی، به توسعه حجم صادرات غیرنفتی از مرزهای خوزستان منجر می شود.

وی با اشاره به اینکه توانمندی های بخش خصوصی در عراق رو به افزایش است، اضافه کرد: بازرگانان عراقی در جهت توسعه همکاریهای همه جانبه و همینطور ایجاد رونق هرچه بیشتر مرزهای خوزستان آمادگی دارند و ازاین رو باید از ظرفیت های ایجادشده به خوبی بهره برد.

عموری ضمن اشاره به سفر اخیر خود به عراق و دیدار با تجار این کشور خاطرنشان کرد: رونق همه جانبه تجاری مرزهای خوزستان به همان اندازه که برای جمهوری اسلامی منافع قابل توجهی به دنبال دارد، برای طرف عراقی هم سوددار است و ازاین رو باید از این شرایط به بهترین شکل برای توسعه روابط تجاری بهره برد.

وی افزود: افزایش صادرات کالاهای ایرانی از راه مرزهای خوزستان به عراق با استقبال تجار این کشور همراه می باشد اما در این رابطه باید شرایط تجاری تسهیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز اظهار داشت: تجار و واحدهای تولیدی ایران باید استاندارد کیفیت ویژه کالاهای صادراتی به کشور عراق رعایت نمایند تا بتوانند کالای خویش را در این کشور به فروش برسانند.

عموری اظهار داشت: صادرکنندگان ایرانی باید توجه داشته باشند که کاهش کیفیت در کالاهای صادراتی سبب ایجاد بی اعتمادی و گلایه تجار عراقی می شود و مبحث استاندارد همواره باید مورد توجه تجار ایرانی قرار گیرد.

منبع:

1400/05/11
12:15:27
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه