د رنشست مجمع كارآفرینان كشور مطرح شد؛

بیشتر مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت است

بیشتر مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت است به گزارش نیو باکس دبیر مجمع کارآفرینان کشور اظهار داشت: سرمایه گذاری خارجی باید منجر به ارز آوری و انتقال تکنولوژی شود و همینطور جلوی خروج ارز از کشور را هم بگیرد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، حمیدرضا غزنوی امروز در نشست خبری عنوان کرد: واحدهای تولیدی در ایران، واحدهای متوسط و کوچک هستند، در حالیکه ما از راه پیشران های اقتصادی می توانیم کشور را توسعه دهیم؛ در کشورهای صنعتی دنیا از راه پیشران های اقتصادی، کارها را جلو می بریم.
دبیر مجمع کارآفرینان کشور با اشاره به اینکه فرماندهان ارشد جنگ اقتصادی، کارآفرینان بزرگ هستند، اظهار داشت: دولت جدید باید حقوق مالکیت، تدوین استراتژی صنعتی، تدوین سیاست گذاری صنعتی و استراتژی سرمایه گذاری خارجی، خلق ارزش های جدید، طراحی صنعتی به منظور جذب فارغ التحصیلان و اعمال سیاست های تشویقی برای تحقق ساخت داخل را در دستور کار قرار دهد.
دبیر مجمع کارآفرینان کشور خاطرنشان کرد: در مورد تعامل با کشورهای خارجی باید در نظر داشته باشیم که اگر توافقی صورت می گیرد به نفع تولید باشد.
وی تاکید کرد: سرمایه گذاری خارجی باید منجر به ارز آوری و انتقال تکنولوژی شود و همینطور جلوی خروج ارز از کشور را هم بگیرد.
بیشتر مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت است
در ادامه رضایی عضو هیئت مدیره مجمع کارآفرینان کشور عنوان کرد: با اشاره به اینکه کشور روزهای حساسی را پشت سر گذاشته است، عنوان کرد: باآنکه آثار تحریم در دراز مدت ظاهر شد اما بیشتر مشکلات کشور ناشی از سو مدیریت هاست. اگر مدیران گذشته هوشمندانه عمل می کردند و برنامه استراتژیک در صنایع داشتند، امروز نه تنها در تأمین نیازهای داخل مشکل نداشتیم بلکه صادرات خوبی هم نصیب کشور می شد.
وی اظهار داشت: ۷۰۰ میلیون نفر جمعیت کشورهای اطراف ایران است. اگر در صنعت قطعه سازی برنامه داشتیم، میزان صادرات در این عرصه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار می شد اما متأسفانه مشکلات ارزی، مواد اولیه، جابجایی ها و انتخاب نابجای مدیران اجازه پیشرفت را نداد.
رضایی اضافه کرد: ۱۶ درصد اقتصاد کشور در دست بخش خصوصی است که به علت ناامن بودن محیط کسب و کار، بخش خصوصی در مضیغه قرار گرفته است.
رئیس کمیته ملی کارافرینی خاطرنشان کرد: در نامه ای به رئیس جمهور، مواردی را ذکر کردیم که لازم است دولت جدید با استفاده از نظرات کارشناسان و بخش خصوصی به مشکلات واقعی اقتصاد بپردازد.
وی افزود: در این نامه مسائلی همچون بهبود محیط کسب و کار و اصلاح تصدی گری، هدایت منابع به سمت بخش مولد کشور، به روز رسانی صنایع، تمرکز بر توسعه توان رقابت پذیری صنایع، عدم دخالت دولت در قیمت گذاری، پشتیبانی از نشان تجاری ایران و ترویج کارآفرینی و مصرف کالای ایرانی، چابک سازی خصوصی سازی واقعی، نظام و شایسته سالاری، احترام به حقوق مالکیت، افزایش پیمان نامه و تفاهمنامه های منطقه ای، اصلاح سهامداری صنعت خودرو، توجه به اسناد بالادستی و غیره مورد تاکید قرار گرفته است.
تصمیمات نادرست اثرات تحریم را در زندگی مردم بیشتر کرد
همچنین محمدرضا احسان فرد عضو مجمع کارآفرینان کشور در این جلسه عنوان کرد: بستن حصار در کشور نمی تواند ما را به اهدافمان برساند. امروز رقابت تنگاتنگی در دنیا وجود دارد و خیلی از کشورهایی که روزی از ما عقب بودند امروز از ما پیشی گرفتند.
وی با اشاره به اینکه اسناد چشم انداز محقق نشده است، اظهار داشت: در تعیین اهدافمان باید واقع نگر باشیم و امکانات را در نظر بگیریم.
وی اضافه کرد: روزی که تحریم آغاز شد می توانستیم با تصمیمات درست مانع بروز بحران شویم. متأسفانه تصمیمات نادرست اقتصادی و سیاسی در ارتباط با تحریم در زندگی مردم تاثیر خویش را نشان داد.
احسان فرد خاطرنشان کرد: هیچ فعال اقتصادی بدون ارتباط با بانکهای دنیا نمی تواند فعالیت کند. امروز فعالان اقتصادی ده ها درصد هزینه بیشتری برای جابجایی پول باید متقبل شوند که این مورد در افزایش قیمت تمام شده کالاها و هزینه های مترتب خویش را نشان داده است.منبع:

1400/05/18
10:08:15
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه