تحقق ۱۰۶ درصدی برنامه تولید سایپا در سال ۹۹

تحقق ۱۰۶ درصدی برنامه تولید سایپا در سال ۹۹ نیو باکس: گروه خودروسازی سایپا افزایش 12 درصدی تولید خودرو برای سال جاری را پیش بینی کرده و مقرر است ضمن کنار گذاشتن خودرو های قدیمی، تولید انبوه خودرو های جدید آریا و اطلس شروع شود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، گروه خودروسازی سایپا با وجود سخت ترین شیوع ویروس کرونا که سبب شده تولیدات صنعتی در سطح جهان کاهش ۱۵ درصدی داشته باشد، به دستاوردهای خوبی رسیده و با وجود اضافه شدن مشکلات تحریمی به این شرایط سخت، توانسته به بخش قابل توجهی از نیازهای مردمی در صنعت خودرو پاسخ دهد.
در این میان کارشناسان تاکید دارند که سایپا وارد مرحله جدیدی از رشد و توسعه شده و باتوجه به باوری که نسبت به توان مهندسان و طراحان داخلی ایجاد شده، صنعت خودرو می تواند شاهد جهش کیفی و کمی باشد.
گروه خودروسازی سایپا در شرایطی وارد سال ۱۴۰۰ شده که نرخ تحقق برنامه تولید در سال قبل ۱۰۶ درصد بوده و این امر به منزله آنست که مجموعه سایپا به خوبی توانسته برنامه های تولید خودرا عملیاتی کند. حال برای سال جاری هم رشد ۱۲ درصدی تولید خودرو (۴۷۹ هزار دستگاه) پیش بینی شده است.
رشد تولید در گروه خودروسازی سایپا با تولید انبوه محصولات جدید آریا و اطلس پیگیری می شود و این شرکت می خواهد تا آخر سال جاری سهم تولید خودرو های کوییک و ساینا را افزایش دهد.
بر اساس گزارش های ارائه شده، تنوع محصولات برند سایپا در سال ۹۷ تنها در ۴ محصول خلاصه می شد اما حالا ۹ محصول در مجموعه سایپا تولید می شود، در این میان مقرر است در سال ۱۴۰۰، محصولات قدیمی از خط تولید خارج و جای آن محصولات جدید جایگزین شود؛ با این اتفاق باید منتظر تحولات جدید در سایپای نوین بود.
طبق برنامه ریزی که در بخش خودرو های سواری شرکت سایپا صورت گرفته امسال ۵۰ هزار دستگاه خودروی شاهین، ۱۵ هزار دستگاه آریا، ۲۰ هزار دستگاه اطلس، حدود ۱۴۷ هزار دستگاه خودرو از خانواده کوییک، ۱۰۰ هزار دستگاه از خانواده تیبا و حدود ۷۹ هزار دستگاه از خانواده ساینا تولید خواهد شد.
البته در برنامه سال ۱۴۰۰ سایپا، تولید ۳ هزار دستگاه خودروی تجاری سنگین، ۴۰ هزار دستگاه تجاری سبک و ۲۵ هزار دستگاه وانت ۱۵۱ نیز هدف گذاری شده است.


منبع:

1400/05/30
13:33:10
5.0 / 5
198
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه