رئیس اتحادیه قنادان اعلام كرد

رونق بازار سیاه روغن تخصصی قنادی

رونق بازار سیاه روغن تخصصی قنادی رئیس اتحادیه قنادان از مشکلات این صنف در تأمین روغن و شکر مورد نیاز خود اطلاع داد و اظهار داشت: علیرغم این مشکلات اما هیچگونه افزایش قیمتی در شیرینی شب یلدا نخواهیم داشت.


علی بهره مند در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه قیمت شیرینی برای شب یلدا تغییری نخواهد کرد، اظهار داشت: قیمت هر کیلو شیرینی تر در واحدهای درجه یک ۷۸ هزار تومان، زبان و پاپیونی ۶۵ هزار تومان، دانمارکی ۶۵ هزار تومان و کیک یزدی هم ۴۹ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه قنادان با اشاره به اینکه روغن تخصصی قنادی به سختی پیدا می شود و همین مساله سبب شده که بازار سیاه آن رونق بیشتری بگیرد، اضافه کرد: قنادان مجبورند روغن مورد نیاز خویش را بالاتر از نرخ مصوب از بازار آزاد تهیه کنند. در مورد شکر هم همین اتفاق افتاده است. شکر با قیمت های دولتی به صنف ما تعلق نمی گیرد و مجبور هستیم آنرا هم از بازار آزاد تهیه نماییم.
او در آخر اظهار داشت: وقتی قیمت مواد اولیه بالا رود قیمت تمام شده تولید یک محصول هم بالا می رود. وقتی قیمت ها بالا رود طبیعتا تقاضا کاسته می شود. هم اکنون تقاضای خرید شیرینی نسبت به پیش از کرونا خیلی کم شده و یکی از علل آن هم کاهش قدرت خرید مردم است.1400/09/02
16:26:45
5.0 / 5
116
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه