مدیر كارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد عنوان كرد

پشتیبانی از تولید تنها در حد شعار

پشتیبانی از تولید تنها در حد شعار به گزارش نیو باکس کهگیلویه و بویراحمد مدیر مالی و اداری کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد اظهار داشت: وقتی مشکلات این واحد صنعتی را با دستگاهها درمیان می گذاریم در یک بروکراسی اداری قرار می گیریم که له می شویم و پشتیبانی از صنعت و تولید در حد حرف و شعار باقی مانده است.


"سعید مهدوی" در بازدید دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در چارچوب طرح مرز پر گهر اضافه کرد: این کارخانه در سال ۱۳۸۷ با عنوان شرکت بویر صنعت به وسعت ۸.۵ هکتار راه اندازی و افتتاح شد که حدود ۲.۵ هکتار زیربنای کارخانه و قست های اداری و پشتیبانی است.
وی اظهارکرد: محصولات این کارخانه تولید شمش فولاد بوده که دارای سه کوره ۱۰، ۱۲ و ۲۰ تن است. ظرفیت اسمی این کارخانه ۵۵۰ تن ذوب روزانه هست که هم اکنون با عنایت به تجهیزات و امکاناتی که فراهم است رکورد ۳۵۰ تن تولید را در سه شیفت کاری داریم.
مدیر کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد تصریح کرد: الان ۲۲۵ نفر نیروی انسانی در سه شیفت کاری هشت ساعته در این واحد صنعتی مشغول به کار هستند.
مهدوی خاطرنشان کرد: تولیدات این کارخانه در مناطقی مختلف کشور که کارخانه های نورد وجود داشته باشد، ارسال، استفاده و مصرف می شود.
وی افزود: افزایش تولید و توسعه کارخانه و صادرات به سایر کشورها را در دستور کار داریم که با کمک مسؤلان استان در آینده نزدیک توسعه کارخانه اجرا می شود و یکی از سیاست های آینده ما راه اندازی کارخانه نورد و تولید میلگرد و ورق است که برای یان مهم نیاز به بیشتر از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم.
مدیر کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد اظهار داشت: مواد اولیه این کارخانه برای تولید شمش قراضه های آهن و فلزی است که از اقصی نقاط ایران جمع آوری و ارسال می شود و آهن اسفنجی که در کارخانه هایی از خاک سنگ و شنگ آهن تولید می شود.

مهدوی تصریح کرد: ۶۰ درصد مواد اولیه این واحد صنعتی قراضه های آهن و ۴۰ درصد را آهن اسفنجی تشکیل می دهد البته این میزان متغییر است.
وی اظهارکرد: با بهره برداری از فاز توسعه ای این کارخانه فولاد برای ۲۵۰ نفر دیگر شغل ایجاد می شود و الان نیروی های انسانی کارخانه حدود ۹۵ درصد از نیروهای بومی متخصص و با تجربه استان هستند.
مدیر کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد اظهار داشت: نوسانات ارز و دلار، انشعابات برق، آب، برخی مواد مورد نیاز از مهم ترین مشکلات این واحد صنعتی است و در صرتی که مسؤلان از این واحد صنعتی حمایت داشته باشند بر اشتغالزایی، اقتصاد و درآمدزایی استان موثر خواهد بود.
مهدوی در مورد جلوگیری از آلودگی محیط زیست اظهار داشت: دستگاه سیستم فیلتراسیون و غبارگیر است که با اعتباری حدود ۱۲ میلیارد تومان درحال ساخت و اجراست و امیدواریم که تا آخر سال جاری این سیستم راه اندازی شود.

"نصیب الله پالیز"، مدیر مالی و اداری کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد هم اظهار داشت: کارخانه فولاد بویر صنعت بعد از دوره تعطیلی چندساله افتتاح شد که کارخانه از آغاز سال جاری این کارخانه به سرمایه گذار جدید واگذار شده است.
وی ادامه داد: این واحد صنعتی توانسته برای ۲۲۵ نفر به صورت مستقیم و بیشتر از ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد نماید.
پالیز خاطرنشان کرد: این واحد صنعتی یک مرکز علمی کاربردی دارد که در رشته های مورد نیاز با کارخانه پذیرش دانشجو دارد و الان حدود ۱۸۰ دانشجو در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.
مدیر مالی و اداری کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد ضمن اشاره به تاکید مسؤلان بویژه دولت سیزدهم برای پشتیبانی از صنعت و اشتغال تصریح کرد: از مسؤلان استان انتظار کمک و توجه ویژه به این واحد صنعتی که تازه احیاء شده داریم.
پالیز ضمن انتقاد از افزایش تعرفه انشعابات این واحد صنعتی افزود: طی سال ۱۴۰۰ تعرفه برق این کارخانه فولاد افزایش ۸ برابری داشت بطوریکه پارسال صورت حساب این واحد صنعتی ماهانه ۲۶۰ میلیون تومان بوده در حالیکه امسال به دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در هر ماه افزایش پیدا کرد. صوت حساب گازو آب این واحد صنعتی هم ۸ برابر شده است.
وی ضمن گلایه از وضعیت بوجود آمده، پشتیبانی از صنعت بیشتر شبیه یک شعار دانشت و افزود: وقتی حرف از پشتیبانی از صنعت می شود انتظار داریم که دستگاههای دولتی به پیروی از دستورات مسؤلان دولت همچون رئیس جمهور صنعت را به صورت واقعی کمک و حمایت کنند.
به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، مدیر مالی و اداری کارخانه فولاد نورد میلان جم شهرستان بویراحمد تصریح کرد: هنگامی که شرمایه گذار مشکلی دارد و وقتی با دستگاهها درمیان می گذارد در یک بروکراسی اداری قرار می گیرد که له می شود ازاین رو پشتیبانی از صنعت و تولید در حد حرف و شعار باقی مانده است. انتظار داریم از این سرمایه گذار غیربومی حمایت به معنای واقعی شود تا خدای نکرده شاهد بستن و تعطیلی این کارخانه نباشیم.


منبع:

1400/09/13
16:56:44
5.0 / 5
585
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه