مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران خبر داد:

بازگشت ۱۰۵۰ واحد صنعتی کشور به چرخه تولید

بازگشت ۱۰۵۰ واحد صنعتی کشور به چرخه تولید لرستان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، اظهار داشت: تا حالا 1050 واحد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید برگشته است.


علی رسولیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ما در سطح کشور ۱۰۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب داریم که از این تعداد ۸۴۳ واحد درحال بهره برداری است.
وی عنوان کرد: قسمتی از واحدهای راکد تملیکی هستند که تا امروز ۱۰۵۰ واحد به چرخه تولید برگشته و تعداد واحدهایی که در تملک بانکها هستند ولی تعطیل اند، رقم پایینی دارد که باید آنها را بررسی و احیاء نماییم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، افزود: پروسه احیاء مشخص است بوسیله کلینیک های صنعت که در شهرک های صنعتی وجود دارد و حدود ۹۰۰ مشاور، ورود کرده و با مدیران واحدهای راکد مذاکره می کنند، که قسمتی از واحدهای راکد ممکنست به هیچ روشی قابل احیا نباشند، توجیه اقتصادی نداشه یا مالک راغب نباشد.
رسولیان با اشاره به اینکه آمار نشان میدهد بیش از ۴۲ درصد از احیاء واحدهای صنعتی بوسیله سرمایه گذاران جدید یا مشارکت اتفاق افتاده است، بیان کرد: یعنی فعالان اقتصادی توانمند نقش زیادی در احیاء واحدهای راکد داشتند، بدین سبب نقش به هم رسانی ما بین بنگاه های اقتصادی فعال و توانمند و واحدهای راکد باید خیلی قوی باشد که بتوانیم آنها را به یکدیگر وصل کرده و موجب فعال شدن واحدهای راکد شویم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، در ارتباط با توسعه شهرک ها، عنوان کرد: به دستور وزیر صمت طرح آمایش سرزمینی در حال انجام می باشد و بمحض تکمیل، توسعه های ما باید بر طبق آمایش سرزمینی و ظرفیت هایی باشد که وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه طی سالهای قبل زمینهای زیادی واگذار شده و کمبود زمین داریم، افزود: در استان درحال اجرای طرح های توسعه ای زیادی هستیم، بعنوان مثال در لرستان درحال خریداری ۷۰ هکتار زمین از مستثنیات برای توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی هستیم.
رسولیان اشاره کرد: پیش بینی ما این است که امسال نزدیک به ۱۰ هزار هکتار زمین را به مساحت شهرک های صنعتی کشور اضافه نماییم که این مقدار طی سال قبل کمتر از ۲۰۰۰ هکتار بوده و برنامه ما این مقدار است که امیدواریم به آن برسیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، بیان کرد: برنامه ای که وزیر صمت پیگیری کردند یکی طرح «تام» است که از محل منابع شرکت های توسعه صنایع معدنی که شرکت های بزرگی هستند با بانک هایی مانند تجارت و صنعت و معدن تفاهم نامه ای امضا و منابعی حاصل شده که برای سرمایه در گردش در اختیار بنگاه های اقتصادی قرار می دهند.
وی افزود: دیگری بحث منابع تبصره ۱۸ و رونق تولید است که اخیراً ابلاغ گردیده و سهمیه استانها مشخص و درحال پرداخت است، البته ما در سازمان صنایع کوچک با دستور وزیر با سازمان برنامه و بودجه درحال توافق هستیم که قسمتی از منابع داخلی خودمان را در قالب تفاهم نامه ای که با بانکها داریم بعنوان بانکهای فنی و اعتباری، بیشتر برای واحدهای کوچک و متوسط، پرداخت نماییم، چه آن هایی که راکد بوده و احیاء می شوند و چه آن هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند یا در مرحله نصب ماشین آلات هستند، را بتوانیم انجام دهیم.
رسولیان عنوان کرد: طبق آماری که داریم، بیش از ۴۳۰۰ واحد و طرح صنعتی در نواحی و شهرک های صنعتی در مرحله ماشین آلات هستند که این رقم ابتدای امسال ۳۰۰۰ واحد بوده است.1400/10/12
13:47:31
5.0 / 5
117
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه