دبیر انجمن لوازم خانگی اعلام كرد؛

کاهش تولید تلویزیون

کاهش تولید تلویزیون به گزارش نیو باکس دبیر انجمن لوازم خانگی ضمن اشاره به کاهش تولید تلویزیون، اظهار داشت: کل نیاز بازار ایران به تلویزیون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزاردستگاه است که از این میزان،  ۸۰۰ هزار دستگاه به صورت قاچاق وارد کشور می شود.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، بررسی وضعیت تولید محصولات صنعتی طی ۸ ماه ابتدایی سالجاری نشان داده است که علیرغم رشد تولید اغلب محصولات لوازم خانگی، تولید تلویزیون با کاهش روبرو شده است.
بر این اساس، تولید یخچال و فریزر ۷.۸ درصد و تولید ماشین لباسشویی ۲۶.۸ درصد در این بازه زمانی افزایش پیدا کرده با این وجود تولید انواع تلویزیون کاهش ۴.۹ درصدی داشته است؛ بگونه ای که در ۸ ماه سال جاری حدود ۷۶۲ هزار انواع تلویزیون تولید شد در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۸۰۲ هزار دستگاه بود.
قاچاق سالانه ۸۰۰ هزار دستگاه تلویزیون به کشور
در این رابطه عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در گفت و گو با مهر اظهار نمود: بالا بودن میزان تلویزیون های قاچاق در بازار، وضعیت تولید را تحت الشعاع قرار داده است چونکه با عنایت به ذادقه مصرف کنندگان، تمایل به خرید کالای خارجی بین مردم زیاد است.
وی اضافه کرد: طبق آماری که عرضه شده، سالانه حدود ۸۰۰ هزار دستگاه تلویزیون به صورت قاچاق وارد کشور می شود؛ این در حالیست که کل نیاز بازار ایران به تلویزیون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است.
هاشمی افزود: در واقع از ۲.۲ میلیون دستگاهی که مورد نیاز است ۸۰۰ هزار دستگاه یعنی معادل ۳۵ درصد نیاز کشور، از راه قاچاق تأمین می شود.
وی اضافه کرد: بالا بودن حجم قاچاق در بازار، تولید محصول ایرانی را به حاشیه می برد و تولیدکننده انگیزه خویش را برای افزایش تولید از دست می دهد. ازاین رو میتوان گفت یکی از عمده علل کاهش تولید تلویزیون ایرانی، بالا بودن حجم قاچاق این محصول است.
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اظهار داشت: از سویی دیگر مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در تأمین سرمایه در گردش هم مزید بر علت شده و تولید را تحت تاثیر قرار داده است. تلاش تولیدکنندگان این است که به اهداف تعیین شده در تولید لوازم خانگی برسند منتهی باید شرایط هم محیا باشد.


منبع:

1400/10/27
23:34:54
5.0 / 5
344
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه