ایزدخواه:

نیازمند سازوکار بیمه کیفیت خودروی ایرانی هستیم

نیازمند سازوکار بیمه کیفیت خودروی ایرانی هستیم نیو باکس: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ضرورت سازوکار بیمه کیفیت خودروی ایرانی اشاره نمود و از طرحی در کمیسیون صنایع و معادن آگاهی داد که بندی از آن به بیمه کیفیت خودرو های ایرانی اشاره می کند.


روح الله ایزدخواه در گفت و گو با ایسنا در مورد باز نشدن ایربگ خودرو های ایرانی در تصادف زنجیره ای بهبهان اظهار داشت: سازوکار نظارت بر کیفیت خودرو های ایرانی ناقص است. استانداردهای هشتاد و پنج گانه فقط در خودروی نمونه عرضه شده، بررسی می شود.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم در مورد بیمه کیفیت خودرو اظهار نمود: ما نیازمند سازوکار بیمه کیفیت خودرو هستیم. بیمه کیفیت خودرو یعنی تضمین کیفیت خودرو ازطریق یک سازمان بیمه. این سازوکار در همه جای دنیا پیاده شده است.
طرحی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بیمه کیفیت خودرو طراحی شده است نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم از تهیه طرحی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس آگاهی داد که یکی از بندهای آن به موضوع بیمه کیفیت خودرو اشاره می کند.
وی ادامه داد: این طرح آماده ارائه است. امیدوار هستم به زودی در صحن علنی مطرح شود تا هر چه سریع تر سازوکار بیمه کیفیت خودرو در کشور راه بیفتد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم اظهار نمود: اگر بیمه کیفیت خودرو وجود نداشته باشد، مشتری خودرو باید یک تنه با خودروساز در بیفتد تا بتواند حقش را از تعهدات خودروساز بگیرد. ما نیازمند ایجاد یک سازوکار واسط بین مشتری و خودروساز هستیم.
ایزدخواه درباب مزایای بیمه کیفیت خودرو اظهار داشت: مزیت بیمه کیفیت خودرو این است که بجای مواجهه مشتری یک لاقبا با شرکت خودروساز، شرکت بیمه با خودروساز درمی افتد. اگر عدم تطابق کیفیت ادعا شده با واقعیت، اتفاق بیفتد و تعهد خودروساز نقض شود، شرکت بیمه جرایمش را از خودروساز می گیرد و به مشتری پرداخت می کند.
وی با اعلان اینکه «در همه جای دنیا خودروسازان علاوه بر بیمه شخص ثالث، بیمه کیفیت هم می کنند» اظهار داشت: خریداران خودرو های جدید ادعا می کنند که مشکلاتی مثل حذف امکانات ادعا شده وجود دارد و خودروسازان مبادرت به حذف بعضی امکانات می کنند.
دستگاه های نظارتی تعارف با خودروسازان را کنار بگذارند
خواهان نظارت سخت گیرانه هستیم
هیچ دستگاه نظارتی پاسخ دندان گیری به ما نداد
وی با اعلان اینکه دستگاه های نظارتی هم باید تعارف با خودروساز را کنار بگذارند، اظهار داشت: نهادهای نظارتی باید نظارت سخت گیرانه تری داشته باشند. نارضایتی ها از کیفیت خودرو امروز بالا رفته و تعجب ما این است که چرا نهادهای نظارتی در این موارد سکوت می کنند؟
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: بتازگی درباب مشکلی در یک شرکت خودروساز ورود کردم و به دستگاه نظارتی نامه نگاری کردم، اما هیچ دستگاهی پاسخ دندان گیری به ما نداد که چرا کیفیت این خودرو بد است، این مسئله چند هزار شاکی نسبت به سهل انگاری در ارائه استانداردها داشت. متأسفانه جواب کاملی از طرف دستگاه نظارتی داده نشد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به قیمت بالای خودروی ایرانی در بازار اظهار داشت: معروف است که در خودرو های جدید کیفیت خودرو افت کرده است. این مهم هم باید از طرف دستگاه های نظارتی پیگیری شود. نظارت بر کیفیت خودرو باید بیش از گذشته باشد که متأسفانه شاهد این سخت گیری نیستیم.
منبع:

1400/10/30
11:12:24
5.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه