نماینده شادگان:

ایجاد فرصت های شغلی در شادگان لازم است

ایجاد فرصت های شغلی در شادگان لازم است به گزارش نیو باکس خوزستان نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شادگان یک شهرستان محروم است که قبلا جمعیت بسیاری داشته اما به سبب مشکلات ناشی از عقب ماندگی، جمعیت آن کم شده است بدین سبب ایجاد فرصت های شغلی در این شهرستان ضروری می باشد.حجت الاسلام مجید ناصری نژاد امروز، ۳۰ دی ماه در نشست مدیران شرکت های فولاد خوزستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت که در محل فولاد شادگان برگزار شد، اظهار نمود: رویکرد نظام توجه به مناطق محروم است و سیاست رییس جمهور نیز این است که به مناطق کم برخوردار توجه گردد.

به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: شادگان یک شهرستان محروم است که قبلا جمعیت بسیاری داشته اما به سبب مشکلات ناشی از عقب ماندگی، جمعیت آن کم شده است بدین سبب ایجاد فرصت های شغلی در این شهرستان لازم است.

ناصری نژاد اشاره کرد: جوانان شادگان برای اشتغال با مشکلات زیادی مواجهند و دشمن هم از این فرصت استفاده می نماید تا از جوانان سوء استفاده نماید. در این راستا از وزیر صنعت، معدن و تجارت می خواهیم برای ایجاد فرصت های شغلی در این شهرستان طرح توسعه فولاد شادگان را بعنوان یک فرصت در منطقه پیگیری کند.

نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خیلی از جوانان شادگان به امید یافتن شغل از این شهرستان کوچ کرده اند و حاشیه شهرستان ها پر از جوانان بیکار شادگانی شده است که به دنبال شغل هستند.

وی اضافه کرد: نباید شرایط به شکلی باشد که جوانان به سمت ترفندها و حیله های دشمنان بروند و وقتی رهبر معظم انقلاب بر بحث تولید تاکید دارند چرا با قطع برق و گاز، تولید در کارخانه ها مختل می شود؛ این کار ضربه سنگینی به واحدهای تولیدی و اقتصادی کشور وارد میکند.

ناصری نژاد بر اجرای طرح توسعه مجتمع فولاد شادگان اصرار کرد وگفت: باید تلاش شود تا در حوزه صادرات، خوزستان به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل گردد.

امیرحسین نظری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز در این جلسه اظهار نمود: شادگان با ۱۷۷ هزار نفر جمعیت، با بیکاری ۴۰ درصد یکی از شهرهای محروم استان خوزستان است.

وی اشاره کرد: با اهمیت ترین صنعت شادگان مجتمع فولاد است که با کمک وزارت صمت راه اندازی شده است. با توجه به این که شادگان یکی از شهرستان های با ظرفیت بالا در تولید خرما است راه اندازی کارخانه فرآوری خرما در این شهرستان لازم است و برای راه اندازی این کارخانه نیاز به حمایت وزارتخانه است.

نظری با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات بانکی واحدهای تولیدی بیان کرد: واحدهای تولیدی غیر فعال در این استان اکثرا مشکل بانکی دارند

منبع:

1400/11/01
12:31:13
5.0 / 5
362
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه