پشت پرده اظهارات شافعی درباره نمایندگان مجلس

پشت پرده اظهارات شافعی درباره نمایندگان مجلس به گزارش نیو باکس چند روز بعد از انتشار صحبت هایی از جانب رئیس اتاق بازرگانی ایران درباره بعضی از نمایندگان مجلس، شافعی توضیحاتی را در این حوزه عرضه داد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، از چند روز قبل گوشه ای از سخنان رئیس اتاق بازرگانی ایران منتشر گردید که وی در آن درباره موضع گیری اقتصادی برخی نمایندگان مجلس انتقاداتی را مطرح می کرد، حالا شافعی در توضیحات جدید اعلام نموده که این فیلم تقطیع شده و او قصد بی احترامی به مجلس را نداشته است.
غلامحسین شافعی ضمن اشاره به شرایط ویژه کشور اظهار داشت: آنچه امروز لازم است مورد عنایت و توجه قرار گیرد اقتصاد کشور است و این امر در سایه برنامه ریزی درست، همکاری و تلاش قوای سه گانه، بخش خصوصی و تعاونی و البته هم افزایی و اتحاد امکان پذیر است. رسالت اصلی و سنگین بخش خصوصی بر مبنای وظیفه ای که قانون بر عهده اش گذاشته این است که تلاش کند نظرات کارشناسی و تخصصی خویش را در همه حوزه های متنوع اقتصادی با استفاده از دیدگاه های فعالان اقتصادی واقعی بعنوان مشاوری آگاه به مسائل روز و تحولات، صدیق، مشفق و منصف ارائه نماید. اتاق ها در شرایط جدید کشور، به انجام این وظیفه تاکید مجدّانه و متعهدانه دارند و جهت کمک به اقتصاد ملّی، خویش را در کنار دولت و مجلس محترم می بینند.
شافعی افزود: چند روز قبل، دقایقی تقطیع شده از یک جلسه خصوصی با برخی از رؤسای کمیسیون های اتاق ایران و بعضی از اعضای هیأت رئیسه که در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ برگزار شده بود توسط افرادی غرض ورز از داخل اتاق با مقاصدی خاص منتشر گردید که سوءبرداشت ها و واکنش هایی را به دنبال داشته است.
شافعی ضمن اشاره به ویدئوی مذکور اظهار داشت: مقصود از آنچه بعنوان ذهنیت خالی برخی از نمایندگان در سخنان من در جلسه مطرح شده، اطلاعات ناکافی از مسائل تخصصی اقتصادی می باشد. بدیهی است، افراد بر مبنای تجربه و تخصّص خود امکان دارد با برخی موضوعات دیگر غیرمرتبط، ناآشنا و یا کم اطلاع باشند. در همین رابطه و مطابق قانون، اتاق ایران وظیفه دارد بعنوان مشاور قوا در زمینه های اقتصادی، بازرگانی و غیره در تعامل با نمایندگان قوا و بویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی آنان را در صورت ضرورت از لحاظ عرضه اطلاعات تخصصی مفید شارژ کرده و البته این تعامل دو سویه است تا به صورت همه جانبه اقتصاد ملّی را در راه درست هدایت کنند.
رئیس اتاق ایران به ارتباط مستمر و سازنده میان بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی هم اشاره نمود و اظهار داشت: مجموعه اتاق بازرگانی بخصوص رؤسای اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، روسای تشکّل ها، کمیسیون های اتاق ایران و اتاق های مشترک بازرگانی همواره رابطه مطلوب و سازنده ای با نمایندگان مجلس داشته اند که حاصل آن اقدامات مؤثر نمایندگان در اقتصاد کشور بوده است. همچون این اقدامات میتوان به قانون سیاست های کلی اصل ۴۴، قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، قانون رفع موانع تولید و غیره اشاره نمود که همگی اقداماتی بنیادین بوده اند.
شافعی در ادامه اضافه کرد: برخی افراد که به دنبال مقاصد خاص شخصی هستند باید در نظر داشته باشند که فعّالان اقتصادی و هیأت نمایندگان اتاق ایران بعنوان افراد فهیم و دلسوزان ملت ایران با این رویه ها مخالف بوده و خود می دانند که راه صواب کشور از چه مسیری باید عبور کند.
غلامحسین شافعی در انتها با ابراز تأسف از بی اخلاقی صورت گرفته و تسری مسائل داخلی اتاق به جامعه، با ادای احترام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعامل و همکاری سازنده اتاق ایران با قوه مقننه همواره ادامه خواهد داشت و اقدامات نسنجیده و تفرقه افکنانه خللی بر آن وارد نخواهد کرد.
منبع:

1400/11/01
19:27:41
5.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه