تولید تنباکو ۲ برابر شد صادراتش ۳ برابر

تولید تنباکو ۲ برابر شد صادراتش ۳ برابر تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صمت نشان میدهد که در 9 ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل، تولید انواع تنباکو حدودا دو برابر و صادرات تنباکوی معسل بیش از سه برابر شده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در ۹ ماهه امسال مجموع تولید تنباکو در کشور به ۳۶۵۹ تن رسیده که نسبت به تولید ۱۸۷۲ تنی در زمان مشابه سال قبل ۹۵.۵ درصد رشد داشته است.
صادرات تنباکوی معسل بیش از ۳ برابر شد
بر طبق این آمار صادرات تنباکوی معسل در ۹ ماهه امسال بیش از سه برابر زمان مشابه سال قبل شده است؛ بطوریکه صادرات تنباکوی معسل با ۲۱۸.۴ درصد افزایش از ۱۳۷.۷ تن در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ به ۴۳۸.۵ تن در زمان مشابه امسال رسیده است. اما صادرات تنباکوی سنتی در طول این مدت ۱۱.۲ درصد کاهش داشته و از ۹۱.۱ تن در ۹ ماهه سال قبل به ۸۰.۹ تن در زمان مشابه امسال رسیده است.
صادرات توتون نیز در مدت یاد شده با ۱۶.۸ درصد افزایش از ۲۰۳۳.۳ تن در ۹ ماهه سال قبل به ۲۱۷۴.۸ تن در زمان مشابه امسال رسیده که علت آن استفاده از توتون در تولید تنباکوی معسل بوده است.
تولید در مقابل مصرف، ناچیز!
رییس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، سال قبل مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار تن اعلام نموده بود که برمبنای گفته های وی تنها ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن از نیاز سالانه کشور در بخش تنباکوی معسل در داخل تامین می شود و بیش از ۸۰۰۰ تن باید سالانه به کشور وارد شود، اما آماری از میزان واردات امسال در دسترس نیست.1400/12/28
23:04:36
5.0 / 5
310
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه