قائم مقام وزیر صمت خبر داد؛

ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر

ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر به گزارش نیو باکس قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: مقدمات ارتباطات گسترده میان ایران و کوبا درحال فراهم شدن است و دو کشور توافق کردند بازارهای خویش را در اختیار یکدیگر قرار دهند.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد صادق مفتح افزود: حوزه بهداشت، انتقال دانش دارو و همکاری در زمینه ساخت انواع واکسن و دارو و همینطور کشاورزی و انتقال تجربیات در این عرصه و توسعه مبادلات بین المللی و روابط خارجی از زمینه های همکاری میان دو کشور است.
وی اضافه کرد: برای توسعه روابط اقتصادی و همینطور روابط صنعتی و کشاورزی، نقشه راه همکاریهای دو جانبه تدوین خواهد شد.
قائم مقام وزیر صمت ر امور بازرگانی درباره نقش آفرینی بخش خصوصی، توضیح داد: از سمت ایران، اهتمام دولت بر این است که بخش خصوصی به خدمت گرفته شود و دولت و ارگان های دولتی تنها زمینه ساز باشند.
مفتح با بیان اینکه اولویت کار ما این است که تمام همکاری ها از، سوی بخش خصوصی صورت گیرد، افزود: تاکید وزارت صمت انجام همکاری ها با تاکید بر بخش خصوصی است، ازاین رو نقش دولت حداقلی و حمایتی بوده و قسمت اجرایی کار با بخش خصوصی خواهد بود.
وی با بیان اینکه ما و کوبا در زمینه همکاری ها و تبادلات اقتصادی وجوه مشترک فراوانی داریم، اظهار داشت: کوبا در زمینه بهداشت و داروسازی یکی از کشورهای پیشرو در دنیا است و صنایع دارویی کوبا بخصوص واکسیناسیون پیشرفت بسیار خوبی داشته است.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی خاطرنشان کرد: ایران هم در زمینه های صنعتی، توسعه کشاورزی، پتروشیمی، نفت و مشتقات نفتی و تجهیزات، دانش بسیار خوبی دارد.
مفتح با بیان اینکه بخش هایی از این برنامه ها عملیاتی شده است، اظهار داشت: در زمینه واکسن، محصولات کشاورزی، مبادلات تجاری، بانکی و گمرکی، همکاریهای مشترک شکل گرفته و باید توسعه یابد که در کوتاه ترین زمان ممکن، صورت خواهد گرفت.


منبع:

1401/02/30
14:27:52
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه