نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس:

با سفارش و سفارش مشکلات اقتصادی حل نمی گردد

با سفارش و سفارش مشکلات اقتصادی حل نمی گردد به گزارش نیو باکس نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست تا نگذارد مبحث هسته ای به تحریم گره بخورد و حداقل دو سال مذاکره نکنند، چون که این التهاب از بین خواهد رفت و وضعیت بهتر خواهد شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و خانواده های متوفیان قطار مشهد به یزد، اظهار داشت: امیدوارم دستگاههای مربوطه ضمن رسیدگی به صدمه دیدگان هرچه سریع تر علل این حادثه را دقیق مشخص و با متخلفان برخورد شود تا نتیجه کوتاهی و قصور خویش را ببینند تا درس عبرت و بازدارنده برای آینده باشند.
وی با اشاره به اینکه مسئولیت اصلی متوجه متولیان وزارت راه و راه آهن است، تصریح کرد: باید وضعیت اتفاق افتاده را برای مردم شفاف کنند و ما نمایندگان استان یزد هم مبحث را پیگیری خواهیم کرد.
نایب رییس دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره گراین ها خطاب به نمایندگان مجلس اظهار داشت: امروز گرانی درحال خرد کردن استخوان های نحیف خانواده های ضعیف و حتی متوسط است. امری که هیچگاه مسئولین و کسانی که حقوق و پرداخت مناسب دارند درک نخواهند کرد.
صباغیان ضمن اشاره به این ضرب المثل که «سواره از پیاده خبر ندارد» خطاب به رئیس جمهور و مسئولین اقتصادی اظهار داشت: شما در برنامه های خود شعار وضعیت بهتر اقتصادی را دادید و با این شعار انتخاب شدید. قیمت ارز، طلا، مواد خوراکی و کالاها را می بینیم. با مردم صحبت کنید و زمان مشخص کرده و آینده را برای مردم تشریح کنید تا مردم توجیه شوند.
وی ادامه داد: طرح شما خوب است ولی گرگ هایی در میان دستگاههای دولتی و نظارتی نفوذ کرده اند که درحال دریدن مردم هستند. سلطان های شکر، روغن، فولاد، مرغ و... تا اعدام نشوند، مبارزه با فساد، اختلاس و گرانی حرف است. باید مردم در این شرایط سخت اقتصادی هر روز یکی از این سلاطین را بالای دار ببینند. با سفارش و سفارش نمی گردد و وعده ها و برنامه های شما را دولت های قبلی هم دادند ولی به جایی نرسید.
صباغیان با تکیه بر این که مشکل نظارت است، ابراز عقیده کرد: مشکل این نظارت هم تعارض منافع است. تعارض منافع است که پلاسکو و متروپل را خراب می کند. تعارض منافع است که جوجه ها را برای کشتار به گودال می برد. برج ها و تراکم فروشی همه ناشی از تعارض منافع است و متاسفانه خبری از مبارزه نیست و فقط طرح های خوبی هستند.
نایب رییس دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از مبادرت به موقع دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی تشکر کرد و اظهار داشت: آژانس هسته ای آلت دست آمریکا و غرب است. آقای رئیسی دیگر نگذارید مبحث هسته ای به تحریم گره بخورد و حداقل دو سال مذاکره نکنید و یا این که مذاکره کنید ولی به مبحث هسته ای گره نزنید، چون که حتما این التهاب از بین خواهد رفت و وضعیت بهتر خواهد شد. ما در منابع مشکل نداریم اما مطمئنم باردیگر آمریکا و غرب به سراغ شما برای مذاکره می آیند. باید همیشه ما را در این میدان التهاب نگه دارند تا فشارهای اقتصادی بر مردم بیشتر شود.
او در آخر تصریح کرد: همانگونه که کشورهایی مانند کره شمالی، هند و پاکستان این هزینه را دادند و ایستادگی کردند و تحریم شدند، اما با استقامت نتیجه گرفتند. امیدوارم مسئولین اقتصادی طوری عمل کنید که پس از این دیگر مذاکرات به مباحث اقتصادی گره نخورد.1401/03/23
08:52:07
5.0 / 5
233
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , سازمان , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه