در بهار امسال ثبت شد

افزایش ۳ تا ۱۶ درصدی مصرف فولاد در کشور

افزایش ۳ تا ۱۶ درصدی مصرف فولاد در کشور به گزارش نیو باکس طبق آمار، در مجموع سه ماهه اول سال جاری، همگام با افزایش تولید فولاد، بخش قابل توجه این تولید صرف مصارف داخلی شده است و بخش کمتر به صادرات اختصاص یافته است؛ بر این اساس میزان آن نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد سه الی ۱۶ درصدی را تجربه کرده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفته، از آغاز سالجاری تا آخر خرداد ماه بالغ ۲۹ میلیون تن از انواع اقلام فولادی در کشور ساخته شده است که از این میزان ۳.۲ میلیون تن صادر و الباقی صرف مصارف داخلی شده است. بر این اساس مصرف ظاهری فولاد کشور در این زمان نسبت به سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رشد بیشتر از ۹ درصدی داشته است.
از آغاز فروردین ماه تا آخر خرداد ۱۴۰۱ در مجموع هشت میلیون و ۵۷۵ هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) ساخته شده که از این میزان با رشد سه درصدی نسبت به مصرف شمش در سه ماهه ابتدایی سال قبل (شش میلیون و ۴۵۷ هزار تن) به شش میلیون و ۶۷۲ هزار تن برای مصراف داخلی رسیده و پایین ترین میزان رشد مصرف را داشته است.
بعد از آن طی سه ماهه ابتدایی سال جاری از دو میلیون و ۵۲۱ هزار تن مجموع مقاطع تخت فولادی تولیدی، دو میلیون و ۴۸۹ هزار تن در داخل مصرف شده که نسبت به دو میلیون و ۳۳۸ هزار تن مصرفی در سه ماهه ابتدایی سال قبل شش درصد بیشتر است.
در مدت مذکور سالجاری، تولید محصولات فولادی پنج میلیون و ۶۷۳ هزار تن ثبت شده که پنج میلیون و ۲۲۱ هزار تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و بدین ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ که چهار میلیون و ۶۷۲ هزار تن بوده، ۱۲ درصد افزایش مصرف را رقم زده است.
در سه ماهه ابتدایی سالجاری دو میلیون و ۶۶۱ هزار تن مقاطع طویل فولادی در داخل مصرف شده است که نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال قبل معادل دو میلیون و ۳۳۴ هزار تن، ۱۴ درصد بیشتر شده است. در این زمان سه میلیون و ۱۵۲ هزار تن مقاطع طویل فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و... ساخته شده است.
بر مبنای آمار بیشترین رشد مصرف ظاهری فولادی ها در این مقایسه آماری متعلق به آهن اسفنجی است که با افزایش ۱۶ درصدی، در مجموع سه ماهه سال ۱۴۰۱ به ۹ میلیون و ۸۲۲ هزار تن رسیده است. میزان مصرف ظاهری این محصول معدنی در مدت مشابه سال قبل هشت میلیون و ۷۶۵ هزار تن ثبت شده است.
منبع:

1401/05/17
22:35:24
5.0 / 5
424
تگهای خبر: تولید , صادرات , محصولات , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه