مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان عنوان كرد

ضرورت پشتیبانی از صنایع کوچک در خوزستان

ضرورت پشتیبانی از صنایع کوچک در خوزستان به گزارش نیو باکس، خوزستان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اظهار داشت: صنایع کوچک در خوزستان پشتیبان صنایع بزرگ هستند و صنایع بزرگ نیز باید از این صنایع حمایت کنند و به صورتی پشتیبان آنها باشند.علی مهدی پور در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر نقش کلیدی صنایع کوچک در توسعه کشور و ایجاد اشتغال، اظهار داشت: بر طبق آخرین تعریفی که توسط سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ارائه شده، صنایع کوچک به صنایعی گفته می شود که تعداد شاغلان و کارکنان آن بخش کمتر از ۵۰ نفر باشد.

وی با اشاره به اینکه هزینه سرمایه گذاری در صنایع کوچک در مقایسه با صنایع بزرگ برای ایجاد اشتغال کمتر و این مهم یکی از مزایای صنایع کوچک است، اضافه کرد: همین طور از مزایای صنایع کوچک می توان به چابکی، انعطاف پذیری در تصمیم گیری و مدیریت اشاره نمود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اظهار داشت: یکی از اشکالات و معایب اصلی صنایع کوچک کمبود منابع مالی است. صنایع کوچک بطور معمول در مقابل تندبادهای اقتصادی مثل تورم و نوسانات ارزی لطمه پذیر هستند و گرفتار مشکلاتی می شوند.

مهدی پور عنوان کرد: صنایع کوچک در چنین شرایطی که با مشکل مواجه می شوند، نیازمند حمایت های بیشتری هستند. قسمتی از این حمایت ها باید از طرف صنایع بزرگ صورت گیرد تا شاهد حل قسمتی از مشکلات صنایع کوچک باشیم.

وی با اعلان اینکه در خوزستان صنایع بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی، سیمان و فولاد فراوانی وجود دارد، اظهار داشت: قسمتی از صنایع کوچک خوزستان بواسطه حضور این صنایع بزرگ در استان تشکیل شده اند و بدین جهت نیازمند حمایت صنایع بزرگ هستند در عین حالی که خودشان نقش پشتیبان و تامین کننده تجهیزات را برای صنایع بزرگ ایفا می کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در آخر اشاره کرد: صنایع کوچک در خوزستان پشتیبان صنایع بزرگ هستند و صنایع بزرگ نیز باید از این صنایع حمایت کنند و به صورتی پشتیبان آنها باشند.

منبع:

1401/06/06
21:33:37
5.0 / 5
194
تگهای خبر: اقتصاد , تورم , توسعه , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه