موادغذایی تازه در انگلیس گران گردید

موادغذایی تازه در انگلیس گران گردید نیو باکس: نیو باکس: قیمت موادغذایی تازه بریتانیا در سال منتهی به اکتبر 13.3 درصد افزایش پیدا کرد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا امروز (چهارشنبه) اعلام نمود که هزینه موادغذایی تازه در مغازه های بریتانیا در ماه گذشته ۱۳.۳ درصد بیش از سال قبل بود که بیشترین افزایش سالانه رکوردها به سال ۲۰۰۵ بازمی گردد.
کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا اعلام نمود که معیار گسترده تر آن از تورم قیمت مغازه ها در اکتبر از ۵.۷ درصد به ۶.۶ درصد افزایش یافت؛ در صورتیکه قیمت موادغذایی بطور کلی ۱۱.۶ درصد افزوده شد برای اینکه هزینه موادغذایی کمتر فاسدشدنی نسبت به قیمت اقلام تازه رشد کمتر داشت.
هلن دیکینسون، مدیر اجرائی کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا اظهار داشت: این ماه برای مصرف کنندگانی که نه فقط با افزایش قبض های انرژی، بلکه با سبد خرید گران تر مواجه بودند، ماه سختی بود.
طبق گزارش رویترز، معیار رسمی تورم قیمت مصرف کننده در بریتانیا که طیف گسترده ای از کالاها و خدمات همچون قبوض سرسام آور انرژی را در بر می گیرد، ماه گذشته به بالاترین حد خود در ۴۰ سال قبل یعنی ۱۰.۱ درصد بازگشت و بانک مرکزی انگلیس انتظار دارد در این ماه به اوج خود نزدیک به ۱۱ درصد برسد.
منبع:

1401/08/11
10:12:10
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بانك , تورم , خدمات , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه