رئیس انجمن ملی خرمای ایران:

۳۰ درصد خرمای تولید کشور صادر می شود

۳۰ درصد خرمای تولید کشور صادر می شود به گزارش نیو باکس، بوشهر رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: نزدیک به یک میلیون و 300 هزار تن تولید سالانه خرما در کشور است که بسته به شرایط کشور 25 تا 30 درصد آن صادر می شود.


محسن رشیدفرخی پنجشنبه ۲۹ دی در محل برگزاری میز ملی خرما در بوشهر اظهار داشت: اگر بخواهیم با دیگر کشورهای صادرکننده خرما رقابت نماییم باید در حوزه بهداشتی و بسته بندی معیارهای بهتری داشته باشیم. در این سه سال در بخش بسته بندی خرما در کشور بسیار پیشرفت کرده ایم و از آن جا که نمایشگاه ها ویترین صادراتی کشور هستند، اگر بیشتر برگزار شوند انگیزه برای رعایت موارد صادراتی بیشتر می شود و امیدواریم در چند وقت آینده در افزایش کیفیت در کنار دیگر کشورها مانند تونس قرار بگیریم.
او افزود: در بازاریابی نیز بازار هدف ما تغییر کرده است و صادرکنندگان با شرایط جدید کشور خودرا وفق داده اند. بازار هدف از کشورهای غربی به طرف کشورهای مستقل همسود (C.I.S)، هندوستان و کشورهای شرق آسیا تغییر مسیر داده است.
رئیس انجمن ملی خرمای ایران با اشاره به اینکه اتاق های تجاری پشتوانه ورود بازرگانان به بازارهای جهانی هستند و تلاش بالایی دراین زمینه کرده اند، اظهار داشت: نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولید سالانه خرما در کشور است که بسته به شرایط کشور ۲۵ تا ۳۰ درصد آن صادر می شود و همین یک سوم تولید برای صادرت میزان مناسبی است تا دوسوم میزان تولید نیز نیاز داخلی به خرما را برآورده کند.
منبع:

1401/10/29
16:36:34
5.0 / 5
227
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه