از سوی انجمن نظارت بر انتخابات اعلام شد

تمدید مهلت ثبت نام از فعالان بخش خصوصی

تمدید مهلت ثبت نام از فعالان بخش خصوصی به گزارش نیو باکس، انجمن نظارت بر انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی سراسر کشور در نامه ای اعلام نمود که مهلت ثبت نام نامزدها تا پایان روز ۱۶ بهمن تمدید شده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور در تازه ترین اعلامیه خود علاوه بر مشخص کردن زمان ثبت نام رای دهندگان حقیقی و تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات، تفسیری بر یکی از شروط آئین نامه ثبت نام نامزدها هم عرضه کرده است که می تواند تاحدودی ثبت نام در انتخابات را تسهیل کند.
اعلامیه اخیر انجمن بر نظارت انتخابات در ابتدا اعلام نموده مدت زمان ثبت نام نامزدها که پیش از این روز سه شنبه ۱۱ بهمن ماه به پایان می رسید، تمدید شده است و الان داوطلبان می توانند تا پایان روز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برای رقابت در این انتخابات ثبت نام کنند. داوطلبان باید تا پیش از ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه این روز، تمامی مدارک خویش را روی سایت بارگذاری کرده یا ثبت نام خویش را با رفتن به دبیرخانه هیات نظارت بر انتخابات استان ها با در دست داشتن مدارک لازم انجام دهند.
علاوه بر این انجمن نظارت بر انتخابات در تفسیر بند «ارائه فهرست پرداخت حق بیمه شاغلان تأمین اجتماعی برای حداقل ۲۰ نفر در یکسال» اعلام نموده منظور از این شرط اینست که نامزدان انتخابات اولاً طی یک سال، ۱۲ ماه فهرست بیمه برپایه کد کارگاه (ها) به سازمان تأمین اجتماعی ارسال کرده باشند و ثانیاً مجموع افراد شاغل در فهرست یکساله حداقل ۲۰ نفر باشد.
لازم به ذکر است که این شرط یکی از مجموعه شروطی است که نامزدها باید حداقل یکی از آنها را داشته باشند، تا بتوانند در انتخابات بعنوان نامزد ثبت نام کنند.
اعلامیه اخیر انجمن نظارت بر انتخابات هم چنین زمان ثبت نام رای دهندگان در سامانه انتخابات برای احراز صلاحیت رای دهی را هم از روز چهارشنبه ۱۲ بهمن تا یکشنبه ۳۰ بهمن مقرر کرده است. برپایه آئین نامه انتخابات دور دهم، رای دهندگان حقیقی علاوه بر شرط عضویت معتبر و دارا بودن حداقل دو سال سابقه عضویت پیوسته یا ناپیوسته، برای احراز شرایط اهلیت تجاری و فعال اقتصادی بودن باید مدارک و مستندات در ارتباط با حداقل یکی از شرایط «ارائه اظهارنامه مالیاتی برای حداقل مدت یکسال در طول دوره عضویت»، «ارائه فهرست پرداخت حق بیمه شاغلان تأمین اجتماعی حداقل یک سال در طول دوره عضویت»، «گواهی انتخاب بعنوان صادرکننده یا تولیدکننده نمونه» بعلاوه «داشتن حداقل دو سال سابقه مدیریت (مدیرعاملی یا عضویت در هیات مدیره) شرکتهای اقتصادی که حداقل دارای یکی از شروط فوق هستند» را پیش از برگزاری انتخابات به تایید انجمن برسانند.
اشخاص حقیقی از ساعت ۸: ۰۰ روز چهارشنبه ۱۲ بهمن تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ فرصت دارند که با تکمیل فرم ها و بارگذاری مدارک در سایت election.iccima.ir/ برای رای دادن در این دور از انتخابات ثبت نام کنند. هم چنین در مورد آن دسته از اشخاص حقیقی که علاوه بر کارت عضویت، کارت بازرگانی معتبر تا روز انتخابات دارند، احراز صلاحیت به صورت سیستمی صورت می گیرد و نیازی به ثبت نام در سامانه نیست.
اشخاص حقوقی هم به شرط دارا بودن دو سال سابقه عضویت و معتبر بودن کارت عضویت در روز رای گیری بدون هیچ گونه ثبت نامی مجاز به رای دادن هستند. انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی سراسر کشور در تاریخ ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می گردد.
منبع:

1401/11/11
08:53:45
5.0 / 5
420
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه