طلای جهانی در راه صعود و دلار در راه نزول

طلای جهانی در راه صعود و دلار در راه نزول به گزارش نیو باکس، قیمت طلا روز جمعه (پنجم جولای) و قبل از تعطیلی بازار افزوده شد و برای دومین افزایش هفتگی متوالی تعیین شد، در حالیکه معامله گران منتظر آمار اشتغال ایالات متحده برای ارزیابی مسیر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو بودند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۵۹ دلار و ۷۳ سنت رسید و در هفته بیشتر از یک درصد افزایش پیدا کرد. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۶۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.
دلار آمریکا در راه کاهش هفتگی قرار داشت و شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب تر کرد.
تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار KCM Trade گفت طلا هفته پرباری را پشت سر گذاشته است و این فلز گرانبها ذینفع بعضی از داده های کلان ضعیف تر ایالات متحده بوده است.
داده های اقتصادی روز چهارشنبه، همچون خدمات ضعیف و گزارش های اشتغال، به کندی اقتصاد ایالات متحده اشاره نمود.
واتر اظهار نمود که طلا در حالت تثبیت بالاتر از ۲۳۰۰ دلار بوده است که بمحض این که به سمت نرخ بهره پایین حرکت نماییم، نویدبخش افزایش بیشتر قیمت است.
طبق گزارش CME FedWatch Tool، معامله گران هم اکنون با احتمال ۷۳ درصد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر قیمت گذاری می کنند. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را می کاهد.
رویترز گزارش کرد که در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره ۰.۴ درصد افزوده شد و به ۳۰.۵۳ دلار آمریکا رسید و به بهترین هفته خود از ۱۷ مه رسید. پلاتین با ۰.۳ درصد کاهش به ۹۹۹ دلار و ۸۶ سنت رسید. پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۲۱ دلار و ۷۵ سنت رسید و برای سومین افزایش هفتگی متوالی پیش رفت.1403/04/16
11:34:09
5.0 / 5
150
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه