وزیر صنعت اعلام كرد:

مالیات بر ارزش افزوده مانع جدی تولیدكنندگان

مالیات بر ارزش افزوده مانع جدی تولیدكنندگان نیو باكس: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه مالیات بر ارزش افزوده یكی از موانع جدی بر سر راه تولیدكنندگان است از پرداخت یارانه سودتسهیلات برای نوسازی صنایع به واحدهای تولیدی امسال خبرداد.


به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به اینكه هم اكنون نوسازی صنعتی در ایران یكی از مهمترین لزوم ها است اظهار داشت: برای دستیابی به كالای رقابتی و صادرات محور باید نوسازی صنعتی در كشور تسریع شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت، نوسازی صنعتی امسال را جزء اولویت های مهم این وزارتخانه عنوان نمود و اظهار داشت: خوشبختانه با همكاری مجلس شورای اسلامی ردیفی در قانون بودجه سال ۹۷ در خصوص پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان جهت نوسازی به واحدهای تولیدی اختصاص خواهد یافت. شریعتمداری بیان داشت: نوسازی نیاز جدی و مبرم صنعت كشور است چون كه با قدیمی و فرسوده بودن خیلی از تجهیزات و واحدهای صنعتی هم اكنون امكان رقابت تولیدات صادرات گرا برای واحدهای تولیدی موجود در جامعه وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بحث مالیات بر ارزش افزوده را از دیگر موانع جدی بر سر راه تولید ملی برشمرد و اظهار داشت: امید می رود در ماه های ابتدای سال جاری این قانون اصلاح تا شرایط مطلوب تری برای تولیدكنندگان در جامعه فراهم گردد. وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: تولید كنندگان جدا از این با مشكلات و موانع جدی در بحث تامین اجتماعی، نرخ سود تسهیلات بانكی و بسیاری موارد دیگر مواجهند. وی با اشاره به اینكه برای هموارسازی مسیر تولید در سال پشتیبانی از كالای ایرانی همه اركان دولت باید به معنای واقعی پای كار باشند، با تاكید بر این كه مردم باید نسبت به مصرف كالای ایرانی تعصب داشته باشند، اظهار داشت: پشتیبانی از تولید ملی زمینه ساز توسعه و پیشرفت در هر كشوری است. وی اضافه كرد: تحقق شعار سال منوط به اینكه تولیدكنندگان، مصرف كنندگان و مسئولان به وظایف خود در ارتباط با تولید ملی درست عمل كنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: تولیدكنندگان با كیفیت تولید، مصرف كنندگان با ترجیح كالای ایرانی بر اجناس خارجی و همینطور مسئولان با رفع موانع تولید و حمایت جدی از صنعتگران و كارآفرینان می توانند در جهت تحقق پذیری فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه كالای ایرانی نقش آفرین باشند. وی خاطرنشان كرد: تولید كنندگان و مصرف كنندگان در جهت ارتقای سطح تولید ملی مكمل یكدیگرند. شریعتمداری همینطور اظهار داشت: سال گذشته بهره برداری شش هزار واحد تولیدی بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیكی در دستور كار این وزارتخانه قرار داشت كه خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته بیش از پنج هزار و ۴۰۰ پروژه تولیدی و صنعتی به سرانجام رسید. وزیر صنعت، معدن و تجارت تسریع در بهره برداری پروژه های نیمه تمام صنعتی و تولیدی را همچون مهمترین راه های افزایش اشتغال و رشد تولید ناخالص داخلی در كشور دانست و یادآورشد: این مورد جزء اولویت های مهم دولت امسال است.

1397/01/14
14:04:34
5.0 / 5
4970
تگهای خبر: تجارت , تسهیلات , تولید , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه