یاسوج، مملو از چادرهای مسافرتی

یاسوج، مملو از چادرهای مسافرتی نیو باكس: یاسوج- خیابان ها، كوچه ها، پارك ها و بلوارهای شهر یاسوج با 2 زلزله نسبتا شدید روزهای اخیر مملو از خانواده هایی شده است كه شب ها و روزها را در چادرهای مسافرتی بسر می كنند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا به دنبال این زلزله ها و هشدارهای مسئولان، بخش زیادی از شهروندان، شب ها را در فضای باز سپری كردند و همین امر سبب گرایش مردم به خرید چادرهای مسافرتی شد.
بعد از زلزله ۵٫۲ ریشتری و ۴٫۸ ریشتری یاسوج، سی سخت و چیتاب بازار فروش چادرهای مسافرتی رونق گرفت اما برخی افراد از این موقعیت سوء استفاده كردند.
با بررسی های صورت گرفته قیمت چادرهای مسافرتی به صورت محسوسی بالا رفت و برخی فروشندگان، این كالا را بین 2 میلیون و 500 هزار تا 10 میلیون ریال با عنایت به كیفیت و انداره آن می فروشند.
به نظر می رسد این قیمت ها عادلانه نیست و چادرهای مسافرتی به یكباره گران شده اند.
این مبحث را رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت كهگیلویه و بویراحمد هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تایید نمود و اظهار داشت: با عنایت به نیاز شدید مردم به چادر مسافرتی جهت سكونت موقت در فضای آزاد برای در امان ماندن از خطرات زلزله، برخی افراد اقدام به فروش این كالا با قیمت ها و نرخ هایی دو تا چند برابر نرخ واقعی آن كردند.
داریوش دیودیده اضافه كرد: به دنبال زلزله های پی درپی روزهای اخیر پنج مغازه دار متخلف كه اقدام به فروش چادر مسافرتی با قیمت بیشتر از نرخ واقعی می كردند، در یاسوج شناسایی و برای آنان پرونده تخلف تشكیل شد.
وی تصریح كرد: با عنایت به نیاز شدید مردم به چادر مسافرتی جهت سكونت موقت در فضای آزاد برای در امان ماندن از خطرات زلزله، این افراد اقدام به فروش این كالا با قیمت ها و نرخ هایی دو تا چند برابر نرخ واقعی آن كردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: برپایه بازدیدهای مكرر بازرسان این سازمان پنج پرونده برای پنج واحد صنفی گران فروش و متخلف تشكیل شده و به تعزیرات حكومتی معرفی شده اند.
وی عنوان كرد: اسناد گران فروشی این افراد سودجو موجود است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت كهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان كرد: همینطور در
سه روز گذشته، سه دوره گرد سود جو و متخلف فروشنده چادر مسافرتی توسط بازرسان و با همكاری نیروی انتظامی در شهر یاسوج شناسایی و جمع آوری شدند.
دیودیده از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین افراد سودجویی مراتب را سریع به تلفن 124 گزارش دهند.
در حالی كه خیابان ها، كوچه ها، پارك ها و بلوارهای شهر یاسوج با 2 زلزله نسبتا شدید رزوهای اخیر مملو از خانواده هایی شده است كه شب ها و روزها را در چادرهای مسافرتی بسر می كنند اتخاذ چنین تدابیری ضروری به نظر می رسد.
تیم مدیریت بحران می تواند با پیش بینی چنین گرانفروشی هایی، به سایر بخش ها هم نظر داشته باشد.
البته به نظر می رسد برای مدیریت نیازهای بازار در مواقع بحرانی باید برنامه هایی از پیش در نظر داشت كه به باور استاندار كهگیلویه و بویراحمد یكی از این نیازها بیمارستان صحرایی است.
علی محمد احمدی استاندار كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: توسعه زیرساخت های نرم افزازی و سخت افزاری مدیریت بحران همچون بیمارستان صحرایی برای رخدادهای پیش بینی نشده مانند زلزله در این استان ضروری می باشد.
وی تصریح كرد: تولید بیمارستان 40 تختخوابی صحرایی، سوله زمان بحران، تقویت امداد هوایی و تكمیل پل های سوم و چهارم بشار برای كاهش ترافیك از زیرساخت های مورد نیاز مدیریت بهینه بحران در كهگیلویه و بویراحمد است.
احمدی خاطرنشان كرد: طرح پل سوم بشار یاسوج كه برای مدیریت زمان بحران و كاهش بار ترافیكی یك نیاز اساسی است در نیمه نخست امسال بهره برداری می گردد.
وی روند اجرای پل چهارم بشار را مطلوب ارزیابی كرد.
استاندار كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: راه اندازی بیمارستان صحرایی از اولویت های مهم مسئولان برای مدیریت زمان بحران در این استان است.
احمدی با اشاره به اینكه خیلی از شهروندان 2 شب گذشته برای آرامش بیشتر در پارك ها اسكان یافتند اظهار داشت: باید برای تجهیز این مكان ها به سرویس های بهداشتی چاره اندیشی اساسی شود.
از هفته گذشته تابحال چند مورد زلزله در شهرستان های بویراحمد و دنا رخ داده است كه بزرگترین زلزله به بزرگی 5.2 ریشتر روز چهارشنبه هفته گذشته در سی سخت صورت گرفت.
زمین لرزه روز چهارشنبه هفته گذشته 780 میلیارد ریال به ساختمان های مسكونی و زیرساخت های دو شهرستان بویراحمد و دنا خسارت وارد كرد.
زلزله چهارشنبه هفته گذشته 139 مصدوم و زلزله صبح دوشنبه یاسوج 93 نفر مصدوم درپی داشته اند.
بامداد دوشنبه هفته جاری هم زلزله ای با شدت 4.8 ریشتر یاسوج، چیتاب و سی سخت در كهگیلویه و بویراحمد را لرزاند.
كانون این زمین لرزه در 6 كیلومتری چیتاب، 9 كیلومتری سی سخت و 20 كیلومتری یاسوج بود.
در پی این زلزله ها و هشدارهای مسئولان، بخش زیادی از شهروندان، شب ها را در فضای باز سپری كردند.
9868/6110


1397/02/18
15:08:07
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: بازار , تجارت , صنعت , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه