بندرچابهار درخدمت صادرات مواد معدنی

بندرچابهار درخدمت صادرات مواد معدنی نیو باكس: رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام نمود: دولت از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در جهت جذب سرمایه بخش خصوصی به صورت ویژه حمایت می كند.به گزارش نیو باكس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی كرباسیان در ارتباط با امضای قرارداد ترمینال تمام مكانیزه مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار اظهار نمود: ایران یك كشور معدنی است و با توسعه عملیاتی طی سه سال قبل در ۲۵۰ هزار كیلومتر مربع، ۵۰۰ میلیون تن آهن، ۵۰۰ میلیون تن زغال سنگ و ۴۰ میلیون تن طلا استخراج شده است و به صورت حتم در صورت توسعه عملیات اكتشافی، شاهد استخراج مواد معدنی بیشتری خواهیم بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ادامه داد: چابهار از ظرفیت های ارتباطی بالایی برخوردار می باشد و بهترین مسیر برای اتصال دیگر كشورهاست كه می تواند روابط بین المللی كشور را توسعه بخشد.
وی با تاكید بر اینكه وجود گاز و مواد معدنی می تواند باعث تولید ارزش افزوده در محصولات تولیدی كشور در بخش صادرات شود، بیان كرد: ترمینال تمام مكانیزه مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار پروژه بسیار مهمی است كه می تواند به توسعه كشور در بخش معدن و صنایع معدنی كمك شایانی كند.
رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اضافه كرد: افغانستان و كشورهای آسیای میانه می توانند با تولید كریدور ریلی به شرق كشور متصل شوند و آینده بسیار خوبی را در بخش صادرات و واردات معدن و صنایع معدنی و هم عملیات بندری رقم بزنند.
وی با اشاره به امضای قرارداد ترمینال تمام مكانیزه مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار، اظهار نمود: این قرارداد بین بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی به امضا می رسد.
وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان متولی بنادر كشور، بر مبنای سیاست های اتخاذی دولت سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را در دستور كار قرار داده است و در جهت جذب منابع بخش خصوصی عمل می كند. چنین اقداماتی توسط سازمان بنادر و دریانوردی مورد حمایت دولت می باشد كه به صورت ویژه از آن استقبال می گردد.
گفتنی است مراسم امضای قرارداد ترمینال تمام مكانیزه مواد معدنی و امضای تفاهم نامه احداث و بهره برداری از كارخانه تصفیه شكر در بندر شهید بهشتی چابهار با حضور محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مهدی كرباسیان مدیرعامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) امروز برگزار می گردد.

1397/03/02
20:50:12
5.0 / 5
5917
تگهای خبر: توسعه , تولید , صادرات , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه