با حضور نمایندگان ایران ؛

همایش اقتصادی سن پترزبورگ شروع به كار كرد

همایش اقتصادی سن پترزبورگ شروع به كار كرد نیو باكس: مسكو - بیست و دومین همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ با حضور هیات ها و نمایندگانی از 140 كشور همچون جمهوری اسلامی ایران شروع به كار كرد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، نشست بین المللی دو روزه سن پترزبورگ امروز پنجشنبه در مركز نمایشگاه اكسپوفوروم سن پترزبورگ شروع شد و شعار امسال این همایش «اعتمادسازی برای اقتصاد» است.
در نشست اصلی، اجلاس تخصصی و همینطور ده ها پانل و كارگروه این همایش، بیش از 14 هزار نفر همچون مقام های ارشد كنونی و پیشین كشورها، سازمان های بین المللی و شخصیت های مختلف حضور دارند.
بررسی مسائل مهم و چالش های بین المللی همچون اقتصادی و اجتماعی، اوضاع خاورمیانه، بحران های منطقه ای، آینده جهان و روابط بین كشورها از محورهای این نشست ها است كه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم در آن سخنرانی خواهد نمود.
در همایش امسال سن پترزبورگ موضوعاتی همچون بكارگیری هوش مصنوعی در بخش های اقتصادی، فناوری های پیشرفته در پزشكی، تولید زیرساخت های الكترونیكی و بكارگیری فناوری بلوك چین blockchain در تجارت و مدیریت مطرح و مورد بحث قرار می گیرد.
علاوه بر آن مسائل سیاسی جاری روسیه و موضوعات اقتصادی این كشور با شركت مقام های دولتی و كارشناسان روسی در همایش بین المللی سن پترزبورگ بررسی خواهد شد.
در چارچوب همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ، گفت وگوهای تجاری بین نمایندگان كشورهای آمریكا، ایتالیا، فنلاند، هند و كشورهای آفریقایی برگزار می گردد.
روسای جمهوری روسیه و فرانسه و نخست وزیر هند و ژاپن و رئیس صندوق بین المللی پول ازجمله مقام های عالی شركت كننده در همایش سن پترزبورگ هستند.
یوری اوشاكوف دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه اعلام نموده است كه همایش امسال در سن پترزبورگ ازنظر تعداد شركت كنندگان بی سابقه خواهد بود.
وی اضافه كرد: انتظار می رود تا 15 هزار نفر در این همایش شركت نمایند، بیش از یك هزار و 500 شركت روسی و خارجی از 72 كشور در آن حضور دارند.
اوشاكوف با اشاره به حضور دو رئیس جمهوری و دو نخست وزیر در این همایش و شمار زیادی معاونان نخست وزیر از كشورهای مختلف تصریح كرد: بیش از 50 وزیر خارجه و 10 رئیس مجلس در این همایش شركت می كنند.
در دوره گذشته نمایندگانی از 65 كشور جهان همچون مقامات بزرگترین شركت ها در این همایش شركت كرده اند.
در چند سال اخیر، مقامات سیاسی و بزرگترین بازرگانان و كارآفرینان جهان هم در این همایش شركت كردند.
در حاشیه این همایش اقتصادی، نشست رسانه های جهان برگزار می گردد كه مدیران خبرگزاری های مطرح دنیا در آن به گفت وگو و اظهار نظر می پردازند.
سید ضیا هاشمی مدیرعامل ایرنا هم همچون مهمانان افتخاری این كنفرانس است كه با عنوان «آینده روزنامه ها در مواجهه با چالش های نوین» برگزار می گردد.
خبرگزاری تاس روسیه میزبانی این كنفرانس را برعهده دارد و مسئولان خبرگزاری های مطرح جهان همچون شین هوا چین، خبرگزاری فرانسه، د.پ.آ آلمان، رویترز انگلیس، آنسا ایتالیا، كیدو ژاپن، ای.اف.ای اسپانیا، آنادولی تركیه، ای.پی، وال استریت جورنال و بلومبرگ آمریكا در آن حضور دارند.
در همایش سال قبل كه با حضور هیات جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، حدود 12 هزار نفر از 130 كشور جهان شركت كردند.
همایش بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ در یك دهه گذشته فرصتی برای دیدار و گفت وگوی نمایندگان كارگروه ها و بحث در باره مسائل مهم اقتصادی جهان شده است كه روسیه و بازارهای در حال رشد و جهان به طور كل با آنها مواجه می شوند.
شبس*اروپام*391*1346*1859


1397/03/04
22:21:37
5.0 / 5
5347
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه