صادرات سال گذشته گاز 60 درصد رشد كرد

صادرات سال گذشته گاز 60 درصد رشد كرد نیو باكس: تهران- مدیر امور بین الملل شركت ملی گاز اظهار داشت: میزان صادرات گاز ایران در سال 1396 نسبت به سال پیش از آن، 60 درصد بیشتر شد و بر پایه پیش بینی ها این میزان رو به افزایش است.


به گزارش شنبه تارنمای وزارت نفت، «بهزاد بابازاده» اضافه كرد: سال گذشته 13 میلیارد و 800 میلیون مترمكعب گاز صادر شد.
بابازاده افزود: بر مبنای چشم انداز شركت ملی گاز در افق 1404، باید به سهم هشت تا 10 درصدی از تجارت جهانی گاز دست یابیم.
بابازاده پیش بینی نمود این سهم در سال های آتی به شرط بهبود روابط بین المللی با افزایش قابل ملاحظه ای همراه شود.
مدیر امور بین الملل شركت ملی گاز خاطرنشان كرد: این شركت تلاش می كند با تولید مزیت های رقابتی و بهره گیری از موقعیت ژئوپولیتیك كشور برای پشتیبانی از كالای ایرانی، حضور فعالی در فرصت های مناسب تجاری داشته باشد.
«شناخت چالش های عملیاتی و فنی پیش روی صادرات، سوآپ و ترانزیت گاز با استفاده از خط لوله و كشتی های حمل ال.ان.جی (گاز طبیعی مایع)، بازاریابی محصولات جانبی تولید گاز مانند گاز مایع (ال.پی.جی) و گوگرد و مذاكرات مقدماتی با مشتریان احتمالی، از مهم ترین اهداف صادراتی شركت ملی گاز است».
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، اكنون ظرفیت تولید گاز كشور به روزانه 850 میلیون مترمكعب رسیده است كه تا آخر برنامه ششم توسعه به یك میلیارد و 200 میلیون مكعب در روز افزایش می یابد.
به گفته مدیرعامل شركت ملی گاز ایران، میزان صادرات روزانه 200 میلیون مترمكعب گاز هم در برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده و اولویت بازار صادراتی گاز ایران، كشورهای همسایه است.
«حمیدرضا عراقی» تصریح كرد هر میزان بتوانیم بیشتر در تجارت جهانی گاز درگیر شویم، از نظر توان سیاسی و اقتصادی به نفع كشور است.
اكنون گاز ایران به تركیه و عراق صادر می گردد.

اقتصام*3061*1961*


1397/03/06
13:55:45
5.0 / 5
5507
تگهای خبر: بازار , تجارت , توسعه , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه