پاریس، ترامپ را به اقدامات تلافی جویانه تهدید كرد

پاریس، ترامپ را به اقدامات تلافی جویانه تهدید كرد نیو باكس: تهران - «امانوئل مكرون» رئیس جمهوری فرانسه شامگاه پنجشنبه (به وقت محلی) در تماس تلفنی با همتای آمریكایی خود، تصمیم كاخ سفید برای افزایش تعرفه واردات فلزات را «غیرقانونی» خواند و از تدارك پاسخی تلافی جویانه «به شیوه قاطع و مناسب» اطلاع داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مكرون اظهار داشت كه از دیدگاه او، این اقدام «اشتباه» بوده است و با دامن زدن به «ملی گرایی اقتصادی» در نهایت همه را متضرر می كند.
وی ساعتی قبل در همین رابطه در جمع خبرنگاران اظهار داشته بود: تصمیم جدید دولت آمریكا به هر صورت اشتباه است؛ چون كه برای رسیدگی به عدم توازن های فعلی در عرصه بین المللی، بدترین شیوه یعنی ملی گرایی اقتصادی را برگزیده است.
مكرون ادامه داد: ملی گرایی هم یعنی جنگ؛ این همان اتفاقی است كه در دهه 30 رخ داد.
اشاره وی به سال 1930 و زمانی است كه كنگره آمریكا در اوج ركود بزرگ اقتصادی، تعرفه های وارداتی سنگینی را اعمال كرده بود؛ اقدامی كه به عقیده اقتصاد دانان، اوضاع اقتصادی این كشور را حتی وخامت بیشتری بخشید.
دولت آمریكا از امروز (جمعه) تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد را افزایش داده و به ترتیب به 10 و 25 درصد رسانده است.
به دنبال اعلام این تصمیم، كانادا، مكزیك و كشورهای عضو اتحادیه اروپا هم از طرح هایی مقابله جویانه اطلاع داده و به سمت یك جنگ جهانی تجاری حركت كرده اند.
شبس ** 9386 **1917


1397/03/11
23:51:55
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: اقتصاد , واردات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه