نگرش مردم نسبت به تولید داخلی تغییر یابد

نگرش مردم نسبت به تولید داخلی تغییر یابد نیو باكس: ساری – مدیر كل جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران با اشاره به رسوخ فرهنگ بهتر بودن كیفیت كالای خارجی به نسبت تولید داخلی اظهار داشت: تغییر این دیدگاه و افزایش پذیرش كالاهای ایرانی، رونق واحدهای تولیدی كشور را فراهم می كند.


لیلا واثقی روز پنجشنبه در همایش پشتیبانی از كالای ایرانی كه در ساری برگزار شد، اضافه كرد: در فرهنگ عامه مصرف كنندگان این مساله جا افتاده است كه حتما كالای خارجی با كیفیت تر و بهتر است.
وی ادامه داد: در حالی این ذهنیت و باور در مردم جامعه ما وجود دارد كه خیلی از تولیدكنندگان داخلی محصولات با كیفیتی را تولید می كنند كه پا به پای محصولات خارجی رقابت می كنند و حتی از آنها هم سرآمدتر هستند.
مدیركل پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری مازندران اظهار داشت: این سطح با كیفیت بعضی از كالاهای ایرانی سبب شده تا ضمن جلب نظر مصرف كنندگان داخلی، در خارج از كشور هم طالب داشته باشند.
وی افزود: در صورتی كه تولیدات ایرانی با چنین كیفیتی وجود دارد دست رد زدن به كالاهای داخلی ضربه ای شدید وارد می نماید كه ركود، تعطیلی واحدها و بیكاری كارگران را رقم می زند.
به گفته واثقی با اتصال تمامی بخش های زنجیره تولیدات شامل تولید كننده، مصرف كننده و دولت می تواند پشتیبانی از كالای ایرانی رقم بخورد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان ' پشتیبانی از كالای ایرانی ' اضافه كرد: در این میان علاوه بر آشنایی مصرف كنندگان به كیفیت كالاها، تولید كنندگان هم بیشتر برای كیفی سازی محصولاتشان اقدام بكنند.
***توسعه صادرات با دست چین صادركنندگان
مدیر كل پشتیبانی از سرمایه گذاری مازندران با اشاره به همكاری های صادراتی استان با دیگر كشورها، اظهار داشت: توسعه صادرات نیازمند فراهم كردن بسترهایی است تا به نتیجه برسد.
وی همچون نیازهای تقویت وتوسعه صادرات محصولات مازندران را انتخاب و حضورپررنگ تر صادركنندگان تولیدات كیفی ذكر كرد و اضافه كرد: بی توجهی به صادرات محصولات كیفی می تواند سبب از دست دادن بازار كشورهای دیگر شود.
به گفته واثقی تولیدكنندگان محصولات بویژه محصولات كشاورزی با رعایت استانداردهای لازم كمی و كیفی می توانند امیدوارتر در زمینه صادرات و دستیابی به بازار كشورهای دیگر گام بردارند.
/1899/2096


1397/04/01
13:29:03
5.0 / 5
4934
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه