برگی دیگر از كارنامه قرارگاه سازندگی خاتم(ص)؛

افتتاح كارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه

افتتاح كارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه به گزارش نیو باكس كارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه با ظرفیت تولیدی ۸۰۰  هزار تن آهن اسفنجی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت و معدن و تجارت و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) افتتاح می گردد.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، كارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه، با هدف تولید خوراك كارخانجات فولاد، گندله حاصل از سنگ آهن را با استفاده از عملیات احیا و با روش تكنولوژی پِرِد (PERED) كه یك روش ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می نماید.
این پروژه كه توسط موسسه عاشورای گروه تخصصی كربلا به صورت «مهندسی، تأمین كالا و ساخت» (EPC) در شهرستان میانه آذربایجان شرقی اجرا شده است كمك می كند تا زنجیره تولید فولاد كشور كه در سال های گذشته با مشكل مواجه بود به سمت توازن پیش برود.
كارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است كه با هماهنگی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و تأیید مشاور زمینه تأمین كالای مورد نیاز این كارخانه را با استفاده از شركت های داخلی فراهم نمود كه این امر سبب جلوگیری از خروج ارز و اشتغال زایی در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شد.
در طول اجرای این طرح، برای حدود ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و حدود ۸۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال زایی بوجود آمده است كه بعد از افتتاح آن، برای ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال پایدار تولید خواهد شد.
در اجرای قسمت های مختلف این پروژه از جمله سیویل و ساخت تجهیزات تلاش شد، با تولید كارگاه های ساخت و تجهیز و آماده سازی از توانمندی نیروهای بومی و كارگاه های منطقه استفاده شود.
شایان ذكر است در جهت اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و شكل گیری اقتصادی متكی بر توان داخلی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) انجام فعالیت های معدنی در حوزه های اكتشاف، استخراج و فرآوری را در دستور كار خود قرار داده است.
از اهم پروژه ها در حوزه اكتشاف می توان به اجرای عملیات حفاری اكتشافی در معادن طبس، گل گهر، سونگون و مس پروفیری در استان های جنوب و جنوب شرقی كشور و در حوزه استخراج به استخراج و حمل سنگ بوكسیت جاجرم و سنگ آهن گل گهر و در حوزه صنایع معدنی به احداث كارخانه تغلیظ مس سونگون، كارخانه تولید آهن اسفنجی میانه و بافت اشاره نمود.
 

1396/07/19
23:47:34
5.0 / 5
4963
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه