96 هزار واحد اقتصادی كشور به تحقیق بی توجه اند

96 هزار واحد اقتصادی كشور به تحقیق بی توجه اند نیو باكس: قزوین - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در بین 98 هزار بنگاه اقتصادی و صنعتی كشور تنها 2 هزار واحد سراغ تحقیق و توسعه رفته اند ازاین رو خلا این بخش در حوزه تولید به شدت احساس می گردد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، «برات قبادیان» روز شنبه در همایش روز صنعت در قزوین اضافه كرد: واحدهای تولیدی اگر می خواهند در بازار جهانی سرپا باقی بمانند باید به حوزه تحقیق و توسعه و سرمایه انسانی بزرگ كه در كشورمان فراوان وجود دارد به صورت ویژه توجه داشته باشند.
وی از نیروی انسانی آموزش دیده بعنوان موتور تحقیق و توسعه یاد و تصریح كرد: باید با آموزش نیروها زمینه ابتكار و رشد آنها را با هدف بهبود كیفی تولیدهای صنعتی فراهم نمود.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بدون نوآوری و خلاقیت نمی توان در زمینه تولید موفق بود و بر این اساس باید واحدهای صنعتی به طراحی های مشتری پسند در تولید خود توجه جدی داشته باشند.
قبادیان با اشاره به اینكه باید از ظرفیت چهره های دانشگاهی برای مشكلات صنعت بهتر بهره ببریم، اضافه كرد: در دانشگاه ها 80 هزار هیات علمی و یك میلیون و 200 هزار دانشجوی ارشد و دكتری داریم كه می توانیم از آنان برای حل مشكلات واحدهای تولیدی و صدور مجوز در بخش تحقیق و توسعه استفاده نماییم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هر كجا برنامه ریزی كردیم و با استفاده از علم وارد شدیم موفق بوده ایم كه نمونه آن در صنعت هسته ای است كه دنیا در این زمینه به ما غبطه می خورد.
این مسئول با تاكید بر اینكه با تاكید بر روش های سنتی نمی توانیم در حوزه صنعت موفق عمل نماییم، افزود: برای دستیابی به موفقیت در هر حوزه ای باید خویش را به دانش و علم روز مجهز نماییم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: امروزه در بعضی حوزه ها با ابرچالش ها مواجه هستیم چون به صورت علمی با مسایل برخورد نكرده و از منابع خود به شكل صحیح استفاده نكرده ایم.
قبادیان با اشاره به اینكه سرمایه های انسانی خویش را برای حل مسایل و مشكلات نباید دست كم بگیریم، افزود: اقتصاد ما متكی بر منابعی است كه خداوند به ما داده است در حالیكه خیلی از كشورها هیچ یك از سرمایه های ایران را ندارند و با استفاده از منابع انسانی مشكلات خویش را حل كرده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: هزینه كردن در آموزش در واقع نوعی سرمایه گذاری است و نباید وجود پنج میلیون دانشجو در دانشگاه ها را هزینه دید.
وی خواهان بهبود وضعیت نرخ بهره بانكی برای تولیدكنندگان شد و اظهار داشت: سود تسهیلات بالای 10 درصد به واحدهای تولیدی به مفهوم ورشكستگی آنها است و باید این مشكل رفع گردد.
قبادیان با اشاره به اینكه واحدهای تولیدی كشور باید همواره به فكر افزایش بهره وری و تجهیز خود به فناوری های روز باشند، اضافه كرد: امروز فناوری حرف نخست را در جهان می زند و هر واحد صنعتی برای رقابت باید به شكل ویژه به این مقوله توجه كند.
در آخر این آیین از صاحبان واحدهای تولیدی برتر استان قزوین تجلیل شد.
سه هزار و 600 واحد تولیدی و صنعتی اكنون در این استان دایر و فعال است.
6101*3013


1397/04/30
20:36:37
5.0 / 5
5486
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه