عضویت اتاق بازرگانی در ستاد تسهیل گره گشا است

عضویت اتاق بازرگانی در ستاد تسهیل گره گشا است نیو باكس: كرج- رئیس اتاق بازرگانی البرز اعلام نمود كه عضویت اتاق های بازرگانی در ستاد تسهیل استان ها، باعث گره گشایی از مشكلات تولید كنندگان شده است.


رحیم بنامولایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مورد الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید، اتاق بازرگانی هم بعنوان یكی از اعضای رسمی و نماینده بخش خصوصی در «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» شناخته شد.
وی اضافه كرد: برپایه این مصوبه كه به دستور رئیس جمهور ی هم ابلاغ گردیده است، افزون بر اتاق بازرگانی ایران، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، تعاون و كار و رفاه اجتماعی، كشور و رئیس كل بانك مركزی بعنوان 6 عضو دیگر ستاد مركزی تسهیل و رفع موانع تولید انتخاب شدند.
وی اظهار نمود: با اجرای این مصوبه امید است مشكلات واحدهای تولیدی بخصوص دربحث تكمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام و تعیین تكلیف بدهی های معوقه و هم موانع موجود در راه بهبود فضای كسب و كار برطرف شود.
وی اضافه كرد: در مصوبه اشاره شده در هر استان گارگروه ویژه ای با عنوان « كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» به ریاست استاندار و تحت نظارت و سازماندهی «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» بوجود آمده است.
وی تصریح كرد: یكی از نكات با اهمیت این مصوبه جدید در این است كه ستاد و كارگروه های ذكر شده موظف شده اند صرفا از امكانات و نیروی انسانی موجود در دستگاههای اجرایی و اعضای ذیربط استفاده نمایند و به هیچ عنوان تشكیلات جدید تولید نكنند.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز اظهار داشت: علاوه بر اعضای ستاد اشاره شده، حسب مورد از دیگر وزرا و مدیران هم برای حضور در جلسه ستاد دعوت خواهند شد.
بنامولایی اضافه كرد: در استان ها هم این ستاد به ریاست استاندار و با حضور مدیران سازمان های ذیربط و روسای اتاق های بازركانی، تعاون و اصناف استان تشكیل خواهد شد.
وی اظهار نمود: یكی از تصمیمات بسیار مهم و اساسی مشمول این مصوبه مجلس كه اجرای دقیق آن مورد تاكید رییس جمهور قرار گرفته است، اجبار بانك ها و موسسات اعتباری برای پرداخت تسهیلات به واحد های مورد تایید ستاد مذكور ظرف مدت یك ماه است.
وی اظهار داشت: در مصوبه مورد بحث تصریح شده است اگر بانك یا موسسه ای بنا به دلایلی با پرداخت اینگونه تسهیلات مخالفت كرد، بایستی دلایل مخالفت خویش را همراه با مستندات مربوطه به هیات مبحث این مصوبه قانونی تسلیم نماید.
7411


1397/05/02
15:26:41
5.0 / 5
6107
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه