آموزش نحوه بسته بندی وسایل در اسباب كشی

آموزش نحوه بسته بندی وسایل در اسباب كشی نیو باكس: اگر به دنبال راهی برای یك اسباب كشی راحت و آسان هستید این مطلب را از دست ندهید.


بسته بندی كردن وسایل برای جا به جایی لزوما نیاز به ماه ها زمان ندارد. ممكن است به نظرتان عجیب برسد، اما بسیاری از افراد حتی در كمتر از یك ماه از پس این كار برآمده اند، چرا كه بستگی به تجربه و تمرین شما دارد؛ برای مثال من در جا به جایی خانه تنها زمانی كه به این كار اختصاص دادم روزهای آخر هفته بود.
بعد از آن هم بارها و بارها به افراد كمك كردم تا از این چالش، موفق و سربلند بیرون آیند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با رازهایی آشنا شویم كه به كمك آنها بتوانیم به بسته بندی سریع تر وسایل و سختی كمتر در حین انجام آن برسیم.
 
۱- نترسید!
اگر نگران باشید و بترسید قطعا به موفقیت دست نخواهید یافت، پس نفس عمیقی بكشید و كار خود را شروع كنید. بعد از این كار به دنبال تهیه لیستی باشید كه در طول بسته بندی وسایل خود به چه چیزهایی احتیاج دارید؛ از جعبه گرفته تا چسب و... . قطعا وجود چنین لیستی در افزایش سرعت شما در عملیات بسته بندی بسیار كارآمد خواهد بود. اینكه لیستی كامل و جامع ترتیب دهید به شما كمك می كند تا ذهن خود را مدیریت كرده و دقیقا بدانید كه به دنبال چه چیزهایی هستید؛ بنابراین خیال راحت تری نیز خواهید داشت.
 
۲- وسایل خود را پاكسازی كنید
بعد از تهیه كردن فهرست از لوازم و كارهایی كه به آنها احتیاج دارید، نوبت به پاكسازی وسایل و لوازم می رسد. از تمام وسایل اضافه، قبل از بسته بندی كردن آنها خلاص شوید! كیسه زباله ای به دست بگیرید و در تمام خانه بچرخید و از شر تمام وسایلی كه به آنها احتیاجی ندارید راحت شوید. چراغ قوه های خراب، اسباب بازی های شكسته، پازل هایی كه تكه هایشان گم شده و هر آن چیزی كه دیگر به دردتان نمی خورد. به این نكته هم دقت كنید كه باید حواستان باشد كه بعد از انجام این كار، هیچ وسیله ای ناقص نماند.
 
۳- ظروف شكستنی را دسته بندی كنید
ظروف شكستنی در دكوراسیون آشپزخانه احتیاج به توجه بیشتری دارند، تا حدی كه توصیه می كنیم كار بسته بندی خود را از این قسمت آغاز كنید. با این كار یك تیر و چند نشان زده اید، علاوه بر اینكه سامان و ترتیبی به كار خود می دهید و مانع شكستن ظروف می شوید از صرف هزینه های اضافی در این خصوص نیز جلوگیری نموده اید.
برای جلوگیری از ضربه به جعبه های ظروف شكستنی خود، از حوله های بزرگ استفاده كرده و آنها را در كف و دیواره های جعبه قرار دهید. بعد از آن هم می توانید از یك لباس یا حوله دیگری بر روی ظروف در جعبه استفاده نمایید.
نكته: پیشنهاد مفید دیگری كه برایتان داریم این است كه بر روی جعبه هایی كه مربوط به ظروف شكستنی هستند یادداشتی بزنید كه یادتان نرود. این كار به شما كمك می كند تا در زمانی كه به منزل جدید خود رفتید و خواستید جعبه ها را باز كنید، بتوانید با سرعت بیشتری جعبه مورد نظر خود را باز نمایید.
 
۴- كمد لباس های خود را خالی نكنید
زمان خود را هدر ندهید و لباس ها را در كمد نگه دارید. شما می توانید كشوهای خود را از كمد جدا كرده و روی آنها را بپوشانید. با این كار هم از سنگین تر شدن كمد خود جلوگیری كرده اید و هم زمانی اضافی صرف خالی كردن كشوها نمی كنید.
 
۵- كمد خود را پاكسازی نمایید
شما می توانید به راحتی لباس های خود را از كمد درآورده و آنها را درون جعبه قرار داده یا از میله ای بیاویزید. با این كار می توانید حمل و نقل و جا به جایی كمد لباس خود را آسان تر كنید.
اگر هم قفسه هایی از ژاكت، كت، كفش و لوازمی از این دست دارید نیز می توانید باز هم از جعبه هایی برای تفكیك و طبقه بندی وسایل خود استفاده كنید. اطمینان خاطر حاصل كنید كه روی تك تك این جعبه ها اسم بخورد و هیچ چیزی از لیست شما از قلم نیوفتد.
نكته: این مرحله از كار شما با استفاده از یك جعبه خالی برای قرار دادن وسایل ریزی مانند دكمه های لباس، گیره و... كه در كمد لباس هایتان قرار داشت، به آسانی به پایان خواهد رسید.
 
۶- مراقب اشیاء با ارزش خود باشید
بسته بندی جواهرات و لوازم با ارزش از دیگر نكات مهمی است كه حتما باید به آن توجه كنید و از آن غافل نشوید! چرا كه این وسایل شكننده و حساس هستند. شما می توانید از كیسه های میان وعده و یا طبقه های كوچكی برای نگه داشتن امن طلا و جواهرات خود استفاده كنید.
نكته: این وسایل را به دست كامیون نسپارید، بلكه آنها را همراه خود داشته باشید و با وسیله نقلیه خودتان، آنها را به خانه جدید خود ببرید.
 
۷- اسباب بازی ها را دسته بندی نمایید
اكثر اسباب بازی ها از جنسی هستند كه معمولا به راحتی شكسته نمی شوند. یا این حال شما می توانید آنها را دسته بندی كرده و در جعبه هایی قرار دهید و آنها را درون یك كمد بگذارید. به شما قول می دهیم كه دسته بندی كردن وسایل كودكانتان به آنها این حس را می بخشد كه در حال كمك كردن به پدر و مادرشان هستند.
این روش، خیال شما را از سالم ماندن اسباب بازی های فرزندانتان راحت نگه می دارد. علاوه بر تمام اینها، بیرون آوردن تك تك اسباب بازی ها از جعبه در خانه جدید قطعا برای فرزندانتان كار هیجان انگیز و جذابی به نظر می رسد.
 
۸- وسایل اتاق خواب خود را جعبه جعبه كنید
در این مرحله می توانید بر روی لوازم شخصی و وسایل جانبی خودتان تمركز كنید. سعی كنید اقلام مشابه را درون یك جعبه قرار دهید. یك جعبه مخصوص كفش ها، یك جعبه كتاب و به همین ترتیب تمامی وسایل را طبقه بندی نمایید.
نكته: اگر هركدام از این وسایل شكننده هستند از لباس های خود برای پوشش دادن و كاهش احتمال ضربه بر آنها استفاده كنید.
 
۹- دیوار خود را خالی كنید
بهترین كار برای جمع كردن تابلوهای هنری از روی دیوار، استفاده از حوله و یا مقواهایی محكم برای بسته بندی و پوشش دهی آنهاست. بعد از این كار می توانید تمام آنها را درون یك جعبه قرار داده و از ایمنی آنها اطمینان خاطر حاصل نمایید.
اگر اندازه تابلوهای شما به اندازه نیست كه بتوانید در جعبه ای قرار دهید، آنها را به دیواره های داخلی كامیون تكیه داده و مقوایی را در بینشان قرار دهید.
نكته: دكوری ها و لوازم هنری كوچك را هم می توانید با همان شكل وسایل آشپزخانه، بسته بندی نمایید.
 
۱۰- تا زمانی كه به طور كامل جا به جا شوید، وسایل را در جعبه نگه دارید
اگر تمامی این مراحل را به خوبی انجام داده اید، بسیار خوب پیش رفته اید. فقط كافی است آن را به پایان برسانید. برای به پایان بردن كار خود به خودتان روحیه و انرژی بدهید. به موسیقی گوش كنید و غذای خوبی میل كنید.
این را به خاطر داشته باشید كه سخت ترین و بزرگ ترین مراحل به پایان رسیده اند. حالا فقط كافی است به هر اتاق رفته و وسایل مربوط به هركدام را درون آنها قرار دهید.
 
۱۱- چك كردن نهایی را فراموش نكنید
بعد از تمام شدن كارتان، كمی استراحت كنید. بعد از آن گشت دیگری در خانه بزنید تا اطمینان خاطر پیدا كنید كه چیزی جانمانده باشد. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نكات مهمی را به یادتان خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا كردید آن را درون یك جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن یادداشت نمایید.
اطمینان خاطر پیدا كنید كه بر روی تمامی جعبه ها نوشته ای وجود داشته باشد. لیست خود را دوباره چك نمایید.
 
۱۲- اگر لازم شد نیروی كمكی استخدام كنید
ممكن است نتوانید زمان كافی برای انجام این روند داشته باشید؛ بنابراین اگر واقعا در تنگنای زمانی هستید، می توانید از نیروی كار برای جا به جایی خود استفاده نمایید.
1396/04/10
19:14:07
5.0 / 5
6446
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه