رییس اتحادیه كشوری آسانسور:

خدمات فنی آسانسور به كشورهای همسایه صادر می گردد

خدمات فنی آسانسور به كشورهای همسایه صادر می گردد نیو باكس: تهران- رییس اتحادیه كشوری آسانسور اظهار داشت: به علت ركود در صنعت ساختمان و به دنبال آن كاهش فعالیت ها در صنعت آسانسور، صدور خدمات فنی و مهندسی این صنعت به كشورهای همسایه در دستور كار قرار گرفته است.


«عباس ابریشمی» كه اخیرا بعنوان اولین رییس اتحادیه كشوری آسانسور برگزیده شده، امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه كرد: توان اجرایی واحدهای صنعتی آسانسور 80 هزار دستگاه در سال است، اما به علت ركود در ساختمان اكنون به سالیانه 30 هزار دستگاه كاهش یافته است.
وی تصریح كرد: اتحادیه صنایع آسانسور برنامه ریزی كرده تا فعالان این صنعت در بازارهای منطقه همچون عمان، عراق و كشورهای مشترك المنافع (CIS) حضور یابند و به صدور خدمات فنی و مهندسی بپردازند.
ابریشمی تصریح كرد: اكنون تیم های بازاریاب اتحادیه در حال بررسی كشورها هستند تا بهترین مقاصد برای صدور خدمات فنی و مهندسی آسانسور را شناسایی كنند؛ همینطور با هدف آشنایی افراد با قوانین و استانداردهای كشورهای هدف و چگونگی عقد قراردادها، تیم های مشاور در كنار آنان قرار می گیرند.
وی بیان داشت: تركیه و چین بزرگترین رقبای ایران در این بازارها هستند، اما توان رقابت با آنها وجود دارد.
رییس اتحادیه كشوری آسانسور افزود: اكنون آسانسورهای با سرعت پایین و مورد استفاده در ساختمان های با تعداد طبقات كم تا 90 درصد داخلی سازی شده اند، اما در آسانسورهای با سرعت و ظرفیت بالاتر از 10 نفر، همچنان وابسته به واردات موتور، گیربكس و گیرلس (سیستم بدون موتور) هستیم كه عمده آنها هم از ایتالیا، چین و تركیه وارد می گردد.
وی تصریح كرد: 90 درصد قطعات مورد استفاده در صنعت آسانسور در داخل تولید می گردد و الان در تولید درب های اتوماتیك و كابین آسانسور مطابق استانداردهای روز اروپا هیچ مشكلی نداریم.
نایب رییس سندیكای آسانسور خاطرنشان كرد: اكنون جمعیتی بیشتر از 50 هزار نفر در صنایع تولید قطعات، ساخت درب كابین و طراحی و مونتاژ آسانسور در كشور فعالیت می نمایند.

** تشكیل اولین اتحادیه كشوری آسانسور
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، روز گذشته (سه شنبه، 24 مهرماه) اتحادیه كشوری آسانسور با حضور اكثریت اعضاء صنف و صنعت، در دور دوم انتخابات به حد نصاب رسید و اعضای هیات مدیره و بازرسان هم انتخاب شدند.
این انتخابات با حضور بیشتر از 550 نفر از اعضای این اتحادیه برگزار و به قول ابریشمی، سرانجام بعد از 13 سال انتظار، اتحادیه كشوری آسانسور تشكیل شد؛ درخواست تشكیل اتحادیه آسانسور از سال 1384 عنوان شد اما تابحال این صنعت حساس از داشتن اتحادیه كشوری بی نصیب بود.
به گفته «سیدقاسم گل گواهی» معاون مركز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت كه بر این انتخابات نظارت داشت، با تشكیل اتحادیه كشوری از این پس پروانه كسب اعضا با استفاده از اتحادیه كشوری آسانسور صورت خواهد گرفت و در استان ها دفاتر نمایندگی اتحادیه كشوری تشكیل شده و اعضا از پوشش اتحادیه های همگن خارج و زیر نظر اتحادیه كشوری فعالیت خواهند كرد.
وی اضافه كرد: تابحال اعضای صنف آسانسور، زیر نظر هفت رسته اتحادیه همگن فعالیت داشتند و بعد از صدور اعتبارنامه های لازم و فعالیت اتحادیه، همه پروانه های كسب با استفاده از سیستم سامانه ایرانی ها اصناف به صورت هوشمند در اختیار اتحادیه كشوری قرار می گیرد.
وی همینطور فعالیت اعضای صنف كه دارای پروانه كسب كشوری باشند را در كل كشور بلامانع عنوان نمود.
برپایه این گزارش، در این انتخابات «عباس ابریشمی» بعنوان رییس اتحادیه، «علیرضا سخاوت» و «علی محمد منصوری» بعنوان نایب رییسان اول و دوم، «رحمت الله قیصری» و «حسن عبادت» به ترتیب بعنوان دبیر و خزانه دار، «شهرام مردمی» و «نعمت الله نوری زاده» بعنوان عضو هیات مدیره و «سعید هیبتی» بعنوان بازرس اصلی اتحادیه كشوری برگزیده شدند.
اقتصام*3065*2025


1397/07/25
17:32:38
5.0 / 5
4818
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه