700 پرونده تخلف واحدهای تولیدی و توزیعی به تعزیرات رفت

700 پرونده تخلف واحدهای تولیدی و توزیعی به تعزیرات رفت نیو باكس: تهران- سخنگوی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان از معرفی 700 پرونده واحدهای تولیدی و توزیعی به سازمان تعزیرات اطلاع داد و اظهار داشت: افترا این واحدها گرانفروشی، درج نشدن قیمت، صادر نكردن فاكتور، نداشتن پروانه كسب و عرضه خارج از شبكه بوده است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «غلامرضا كاوه» اضافه كرد: ارزش ریالی پرونده های تشكیل شده نزدیك به 12 میلیارد ریال بوده است.
وی تصریح كرد: این اقدام به دنبال اجرای طرح نظارتی و بررسی دقیق عملكرد واحدهای تولید و توزیع كننده انواع مصالح ساختمانی، با هماهنگی بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف در سراسر كشور انجام شد.
كاوه افزود: در اجرای طرح نظارت و كنترل بازار مصالح ساختمانی و جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت ها در 6 ماه نخست امسال 45 هزار و 627 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیعی مصالح ساختمانی انجام شد.
وی تصریح كرد: در این بازرسی ها محصول سیمان با 14 هزار و 116 مورد بازرسی در صدر قرار دارد و بعد از آن، آهن آلات با 13 هزار و 743 مورد، سایر مصالح با 12 هزار و 999 مورد و در نهایت شن و ماسه با چهار هزار و 769 مورد بازرسی در رده های بعدی قرار دارند.
این مسئول در ادامه به عملكرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در نظارت بر بازار لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی و تلویزیون اشاره و افزود: تعداد كل واحدهای بازرسی شده نزدیك به هفت هزار و 713 مورد بوده است.
وی تصریح كرد: ارزش ریالی پرونده های تخلف تشكیل شده در این حوزه بیشتر از 16 میلیارد ریال برآورد شده است.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، روز گذشته سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود: از 120 هزار و 406 فقره شكایت مردمی در نیمه نخست امسال درباره تخلفات صنفی و غیرصنفی با استفاده از تلفن 124 ستاد خبری استان ها، 83 درصد رسیدگی شده است.
اقتصام*3065*2025


1397/08/02
22:14:08
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه