واسطه های تامین مواد اولیه پوشاك حذف می شوند

واسطه های تامین مواد اولیه پوشاك حذف می شوند نیو باكس: تهران- دبیر كارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاك استان تهران اظهار داشت: حذف واسطه ها در تامین مواد اولیه این صنعت با جدیت در دستور كار است و نظارت های كامل اعمال می گردد تا قیمت ها به صورت غیرمتعارف افزایش پیدا نكند.


محمد توكلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا همینطور با اشاره به نشست هفته گذشته اعضای این كارگروه با مسئولان دولتی توضیح داد: در این جلسه مقرر شد در ذیل كارگروه هشت كمیته همچون كشباف و جوراب، پیراهن و مانتو، جین و كتان، كت و شلوار تك، خرج كار، چرم مصنوعی و طبیعی و هم رنگ و پتروشیمی تشكیل گردد.
به گفته وی پنج نفر از تولیدكنندگان پوشاك و ا تحادیه هم در این كمیته ها حضور خواهند داشت.
توكلی در ادامه همكاری بانك مركزی را برای اختصاص ارز دولتی به واردكنندگان مواد اولیه پوشاك خواهان شد و اظهار داشت: اینك تاجرانی وجود دارند كه داوطلب واردات مواد اولیه هستند اما از آنجاكه ارز دولتی اختصاص پیدا نمی كند این كار صورت نمی گیرد.

**از تاجران حمایت می كنیم
دبیر كارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاك استان تهران با بیان پشتیبانی از تاجرانی كه با این گروه همكاری كنند افزود: باتوجه به نرخ ارز دولتی برآورد قیمت محصول صورت می گیرد تا مواد اولیه با هزینه متعارف به دست تولیدكنندگان برسد.
توكلی اظهار داشت: این كارگروه از تاجران واردكننده مواد اولیه ای كه در كشور تولید نشود حمایت می كند و از جانب دیگر بر روی وارداتی كه با ارز دولتی انجام می گردد نظارت دارد تا مواد اولیه به قیمت ارز دولتی به دست تولیدكنندگان برسد نه ارز روز.
وی تاكید كرد: تلاش ما این است كه تولیدات ایرانی با قیمت واقعی به دست مصرف كننده برسد.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا كارگروه بررسی و پیگیری تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشاك استان تهران با حضور اعضای هیأت امنای بازار، رئیسان اتحادیه های پوشاك، پیراهن دوزان، كشبافان، خیاطان و چرم اواخر شهریورماه امسال تشكیل شد.
باتوجه به اینكه خیلی از واحدهای نساجی كشور هم در تهران دفتر فروش دارند، عمده فعالیت های مربوط به تامین مواد اولیه صنایع فعال در حوزه پوشاك با هماهنگی این كارگروه در استان تهران پیگیری می گردد.
تهرام/9353/ 1008


1397/08/05
15:17:40
5.0 / 5
4952
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه