گزارش میدانی مهر؛

فرودخودرواز پلكان قیمت، ركودبر بازارحاكم شد، تقلای دلالان برای فروش

فرودخودرواز پلكان قیمت، ركودبر بازارحاكم شد، تقلای دلالان برای فروش نیو باكس: دنده معكوس قیمت در مورد خودروهای داخلی كشیده شده و نرخ ها رو به كاهش است، به نحوی كه قیمت برخی خودروها، حداقل دو میلیون تومان پایین آمده است.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، بازار خودرو ایران كم كم به خواب زمستانی می رود، گویا ركود باز به بازار برگشته است. كشش قیمتی هم البته بیشتر از این نیست و به همین دلیل، خیلی از خریداران و فروشندگان متقاعد شده اند كه باید قیمت ها را به سطح متعادل و معقول خود برگردانند. اینجا است كه روند منطقی حاكم می گردد و خریداران هم به امید اینكه قیمت كاهش بیشتری پیدا می كند، اكنون دست نگاه داشته اند و خرید نمی كنند؛ البته انتظارشان هم درست است. قیمت خودرو در بازار حداقل نسبت به هفته گذشته دو میلیون تومان كاهش را تجربه كرده است، به خصوص در مورد برخی مدلهای خودرو كه بی پروا افزایش قیمت را برای خود رقم زده بودند، قیمت بیشتر از همه كاهش یافته است و همین امر، نویدبخش روزهای آرامی در صنعت خودرو است.
اكنون خریداران به این نتیجه رسیده اند كه بالا رفتن قیمت با عنایت به ارزش ذاتی بعضی از مدلهای خودرو، امكان پذیر نیست و ازاین رو با توقف تقاضا برای بعضی از انواع خودروهایی كه نرخ هایشان ترمز بریده بود، عرضه كنندگان بیشتر شده اند و ازاین رو پیشی گرفتن عرضه از تقاضا، خود به خود كاهش قیمت در بازار را رقم زده است. گزارش میدانی خبرنگار مهر حاكی می باشد كه تعداد فروشندگان خودرو بسیار زیاد است و در مقابل، شكل گیری انتظارات كاهشی در بازار این كالای مصرفی، آنرا از شكل سرمایه ای خارج كرده و بیشتر، افرادی وارد بازار شده اند كه واقعا نیاز به خرید خودرو بعنوان یك كالای مصرفی دارند.
نكته حائز اهمیت این است كه اكنون افرادی وارد بازار خرید خودرو می شوند كه دلشان می خواهد بی واسطه خرید كنند و اسیر و گرفتار دلالان در بازار نشوند، ازاین رو اگر عرضه كننده ای هم وجود داشته باشد كه قصد فروش خودرویش را داشته باشد، حتما به این توجه می كند كه به فردی خودرویش را بفروشد كه مصرف كننده واقعی است، چراكه دلالان بطور قطع در چنین فضایی، بر سر مال او زده و قیمت را به شدت می شكنند؛ تا با فروش آن به فرد بعدی، سودی برای خود حاصل كنند.
گزارش های میدانی خبرنگار مهر از بازار خودرو حكایت از آن دارد كه تعداد افرادی كه عرضه كننده خودرو با قیمت های بالا هستند، بسیار زیاد شده؛ به گونه ای كه میزان عرضه بیشتر از تقاضای واقعیِ مصرفی است ؛ ازاین رو عرضه كنندگان به تدریج ناچار می شوند كه نرخ ها را بشكنند. بنابراین طی یك هفته تا ده روز گذشته، قیمت بعضی از انواع خودروها، حداقل دو میلیون تومان كاهش یافته است؛ این مورد البته در مورد خودروهای پرتقاضا در بازار، نمود بیشتری دارد.
از سوی دیگر، طرح فروش فوری خودرو هم كه در دست بررسی می باشد و در آن خودروساز مقرر است با قیمتی در حدود بینابین قیمت فعلی كارخانه و بازار آزاد با حداكثر زمان تحویل یك هفته تا ده روز، خودرو را عرضه نماید هم دهان به دهان در بازار پیچیده و همین امر برخی را به این نتیجه رسانده است كه باید زودتر خودروی خویش را بفروشند. این طور می گردد كه خودرو به دست مصرف كننده واقعی می رسد و البته در این حالت هم سوداگران مجبور هستند قیمتها را تا سطح فروش فوری كارخانجات پایین بیاورند.
به هرحال اكنون روند كاهشی در بازار خودرو شروع شده و به نظر هم می رسد كه این كاهش قیمت، همچنان ادامه داشته باشد تا قیمت خودروهای داخلی پرتقاضا هم به نرخ معقول نزدیك شود.ردیفنوع خودروقیمت كارخانهقیمت بازار۱پراید ۱۱۱۲۲ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۲پراید ۱۳۱۲۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان۳۱ میلیون تومان۳پراید ۱۵۱۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان۴تیبا۲۳۰ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان۴۱ میلیون تومان۵چانگان۷۴ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان۱۲۲ میلیون تومان۶پژو ۴۰۵۳۲ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان۴۹ میلیون تومان۷پژو SLX۳۵ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۸پژو ۴۰۵ دوگانه سوز۳۴ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان۹پژو پارس۴۰ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۷۰۰ تومان۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۱۰پژو پارس TU۵۴۲ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان۷۳ میلیون تومان۱۱۲۰۶ تیپ دو۳۶ میلیون و ۲۸۶ هزار تومان۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۱۲پژو ۲۰۶ تیپ ۵۴۱ میلیون و ۹۴۲ هزار تومان۶۶ میلیون تومان۱۳۲۰۶ صندوقدارV۸۴۲ میلیون و ۷۶۳ هزار و ۱۰۰ تومان۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۱۴سمند ال ایكس۳۳ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان۵۰ میلیون تومان۱۵سمند EF۷۳۴ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان۵۳ میلیون تومان۱۶سمند دوگانه سوز۳۶ میلیون و ۶۱۶ هزار تومان۵۵ میلیون تومان۱۷دنا دنده ای۴۶ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۴۰۰ تومان۷۳ میلیون تومان۱۸دنا پلاس اتوماتیك۵۳ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان۹۴ میلیون تومان۱۹۲۰۷ دنده ای۴۷ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان۸۲ میلیون تومان۲۰برلیانس ۳۳۰ اتوماتیك۶۶ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان۱۰۹ میلیون تومان۲۱برلیانس ۳۲۰ اتوماتیك۶۳ میلیون و ۷۴۱ هزار تومان۱۰۵ میلیون تومان

1397/08/10
02:55:11
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: بازار , خرید , سرمایه , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه