معاون شریعتمداری اعلام كرد؛

سایت ثبت سفارش برای واردات خودروهای هیبریدی

سایت ثبت سفارش برای واردات خودروهای هیبریدی به گزارش نیو باكس معاون وزیر صنعت از ارائه پیشنهاد برای گشایش ثبت سفارش خودروهای هیبریدی به وزیر صنعت اطلاع داد و اظهار داشت: آلودگی محیط زیست، ایران را مجبور به استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی می كند.


به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، حسین اسفهبدی در حاشیه سومین روز از نمایشگاه خودرو در جمع خبرنگاران از ارائه پیشنهاد ثبت سفارش واردات خودروهای هیبریدی به وزیر صنعت اطلاع داد و اظهار داشت: این تصمیم منتظر اعلام نظر وزیر صنعت است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: با عنایت به اینكه مصرف بنزین هیوندای هیبریدی در هر ۱۰۰ كیلومتر چهار لیتر است، به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد شده تا حداقل ثبت سفارش خودروهای هیبریدی انجام شود. این خودروها چنان برای كشورها مهم است كه سبب شده تمامی دولت ها به تولید و یا واردات این خودروها سوبسید بدهند.
شرایط اقلیمی و آلودگی محیط زیست، ایران را مجبور كرده تا به سمت استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی برود؛ بر این اساس باید این خودروها در حمل و نقل عمومی به كار گرفته شوند؛ بر این اساس، در ابتدا تعدادی خودروی كمری هیبریدی به كشور وارد و در تاكسی های خط فرودگاه امام خمینی(ره) مشغول به كار شده است؛ اما اكنون برندهای دیگری هم در این خطوط استفاده می شوند؛ البته باید توجه داشت كه این خودروساز كره ای یكی از تولیدكنندگان صاحب نام در این عرصه است و به نظر می رسد با تولید خودروهای آن در ایران، بتوان گام های بلندی را برداشت.
وی خاطرنشان كرد: خودروهای هیبریدی، خودروهای دوستدار محیط زیست بوده كه مصرف بنزین آنها هم بسیار كم و جهت استفاده در خطوط تاكسی رانی بین شهری تهران – مشهد ماهانه صرفه جویی قابل توجهی خواهد داشت.
مدیرعامل شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران همینطور در مورد بسته بودن سایت ثبت سفارش واردات خودرو هم اظهار داشت: هنوز این سایت بسته است و زمان دقیقی برای باز شدن آن اعلام نشده است.
همچنین در این نشست، محمدجواد محمدی زاده، هم از ورود حدود ۳۰۰۰خودروی هیبریدی به كشور اطلاع داد و با ذكر فواید ترویج استفاده از این خودروها در حفظ محیط زیست و سلامتی افراد جامعه اضافه كرد: هم اكنون نزدیك به دوسال است كه در زمینه استفاده از خودروهای كم مصرف و هیبریدی هیوندای در ناوگان حمل و نقل شهری فعالیت داریم و اكنون با ورود خودروهای جدید با ۱۴ استان هماهنگی به عمل آمده است تا در ناوگان حمل و نقل عمومی خود از خودروهای جدید استفاده گردد.
وی با ذكر فعالیت حدود ۹۰هزار خودرو در ناوگان حمل و نقل مسافری شهر تهران اعلام نمود: این آمادگی را داریم كه به تدریج و در یك دوره زمانی كوتاه نیمی از این تعداد خودروها را با خودروهای جدید هیبریدی معاوضه كند.
 

1396/09/07
00:26:37
5.0 / 5
4821
تگهای خبر: تجارت , تولید , حمل و نقل , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه