در دیدار عراقچی و طرف فرانسوی؛

آخرین مراحل كانال ویژه مبادلات مالی ایران و اروپا بررسی گردید

آخرین مراحل كانال ویژه مبادلات مالی ایران و اروپا بررسی گردید نیو باكس: تهران - در دیدار «نیكولا دو ریویه» مدیر سیاسی وزارت امور خارجه فرانسه با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه، آخرین وضعیت برجام و مراحل نهایی ثبت و راه اندازی كانال ویژه مبادلات مالی مورد بررسی قرار گرفت.


به گزاش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، دورویه در راس هیاتی بلندپایه روز چهارشنبه وارد تهران شد.
بر اساس این گزارش، دو طرف در این دیدار همین طور درباره تعهدات فرانسه و سایر اعضای اروپایی برجام برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، مقابله با اثرات منفی تحریم های غیرقانونی آمریكا، راه كارهای گسترش مناسبات دوجانبه و برخی مسائل امنیتی، منطقه ای و بین المللی به رایزنی و تبادل نظر پرداخته و مواضع خویش را تشریح كردند.
در این دیدار، طرف فرانسوی گزارشی از مراحل نهایی ثبت و راه اندازی كانال ویژه مبادلات مالی و برخی دشواری های پیش بینی نشده در این مسیر و تدابیر سه كشور اروپایی برای رفع این دشواری ها و استقرار و شروع به كار هرچه سریعتر این كانال به هیات ایرانی نمایش كرد.
همچنین دو طرف با مرور تحولات در سایر حوزه های اقتصادی و تجاری، اقداماتی كه برای به حداقل رساندن آثار تحریم های آمریكا در دست انجام است، مورد ارزیابی قرار دادند.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج واشنگتن از برجام را اعلام نمود اما بلافاصله دیگر كشورهای امضا كننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محكوم كردن خروج این كشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاكید نمودند كه به برجام پایبند مانده و از تجارت شركت هایشان با ایران حمایت می كنند.
در راستای مقابله با تحریم های غیرقانونی آمریكا مقابل ایران، اتحادیه اروپا ضمن فعال كردن قانون مسدود سازی تحریم های آمریكا برای پشتیبانی از فعالیت شركت های خود در تهران، اعلام نمود كه سازوكار مالی ویژه ای برای ادامه تجارت شركت های خارجی با ایران و همچینن امكان فروش نفت ایران و مبادله تجاری ایران با جهان نمایش می كند.
شبس**9363**1613


1397/09/01
21:37:47
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , شركت , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه