تخصیص اعتبارات دولت برای روستاها در 40 سال اخیر بی سابقه است

تخصیص اعتبارات دولت برای روستاها در 40 سال اخیر بی سابقه است به گزارش نیو باكس فرماندار شهرستان ورامین اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه به توسعه متوازن و همه جانبه مناطق روستایی و كمتر برخوردار، اعتبارات ویژه ای را از محل مالیات بر ارزش افزوده به این مناطق اختصاص داده كه در 40 سال قبل بی سابقه بوده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا حسین كاغذلو روز پنجشنبه در جریان بازدید از روستای علی آباد از توابع بخش مركزی این شهرستان در جمع روستائیان اضافه كرد: با تلاش مسئولان، شوراها و دهیاران همه روستاهای شهرستان با برخورداری از اعتبارات ویژه ای كه دولت در اختیار آنها قرار داده از زیرساخت ها بهره مند شده اند.
وی افزود: امروز فعالیت ها به سمت اقدامات فرهنگی، راه اندازی اماكن ورزشی، نصب دوربین های مدار بسته و راه اندازی بوستان های محله ای در روستاها سوق پیدا كرده است.
كاغذلو با اشاره به اینكه توجه به رشد مناطق كمتر توسعه یافته به منظور افزایش رضایت مندی جامعه از حاكمیت و دولت باید در اولویت كاری مدیران قرار گیرد از دهیاران خواست در كنار توجه به مسائل عمرانی به فكر اشتغال روستائیان هم باشند.
وی اظهار داشت: هرچند اجرای طرح های هادی، آسفالت معابر، تأمین روشنایی و اجرای طرح های ورزشی از اهمیت ویژه ای در مناطق روستایی برخوردار می باشد ولی باید توجه داشت تا زمانی می توان از مهاجرت روستانشینان به شهرها جلوگیری كرد كه این افراد از درآمد كافی و شغل پایدار برخوردار باشند.
كاغذلو تاكید كرد: دهیاران موظفند با همكاری اعضای شورای اسلامی و معتمدان، طرح های اشتغالزایی را شناسایی و با عنایت به ظرفیت های موجود در منطقه، نسبت به اجرای آن اقدام نمایند.
وی همینطور با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت های مناطق روستایی و نوسازی بافت های فرسوده به منظور جلوگیری از حوادث پیش بینی نشده تصریح كرد: اختصاص تسهیلات ویژه 250 میلیون ریالی با نرخ سود چهار درصد و هم اعطای 80 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض گوشه ای از توجه دولت به نوسازی بافت فرسوده در مناطق روستایی است.
فرماندار ورامین با اشاره به لزوم راه اندازی مجتمع های دامپروری در مناطق روستایی به منظور رعایت بهداشت محیط و كاهش هزینه های تولید اظهار داشت: روستائیان می توانند با مشاركت یكدیگر مجتمع های دامپروری با یك نوع كاربری خاص راه اندازی و ضمن برخورداری از امتیازات این اماكن در هزینه های تولید هم صرفه جویی كنند.
شهرستان ورامین با دو بخش مركزی و جوادآباد و 56 روستای دارای دهیاری در 35 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254/ 1008


1397/09/08
17:27:44
5.0 / 5
5117
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه