صبح امروز برگزار می شود؛

جلسه ویژه با دستوركار پایداری بنگاه‎ ها وحفظ اشتغال

جلسه ویژه با دستوركار پایداری بنگاه‎ ها وحفظ اشتغال نیو باكس: نشست شورای عالی كار امروز با دستور كار پایداری بنگاه های اقتصادی و حفظ اشتغال موجود در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار می گردد.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، جلسه ویژه ای پگاه امروز با دستور كار «پایداری بنگاه های اقتصادی، حفظ اشتغال موجود و همین طور خلق فرصت های شغلی جدید» برگزار می گردد.
در این نشست كه با حضور شركای اجتماعی برگزاری می شود، به صورت خاص به راهكارهای خروج و برون رفت واحدهای تولیدی از ركود و تعطیلی، بررسی و مختصات پشتیبانی از این واحدها و به تبع آن صیانت از نیروی كار و حفظ اشتغال موجود پرداخته میگردد.
در این نشست همین طور مقرر است گزارشی از آخرین وضعیت بنگاه های مشكل دار نمایش شود.
بر اساس آخرین گزارش از وضعیت بنگاه های مشكل دار، تا اختتام شهریورماه امسال، ۱۳۵۶ بنگاه مشكل دار شناسایی شده است كه بیشتر از ۱۴۵ هزار نیروی كار در این واحدها مشغول به كار هستند. از این تعداد نیروی شاغل در بنگاه های مشكل دار، ۱۱۲ هزار نفر با قرارداد موقت فعالیت می نمایند.
از مجموع بنگاه های مشكل دار، ۸۷ درصد واحدها معادل ۱۱۲۱ بنگاه خصوصی، ۹ درصد از بنگاه های مشكل دار تعاونی و ۴ درصد باز از بنگاه های دولتی هستند.


به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، ۸۹ درصد بنگاه های مشكل دار «صنعتی»، حدود ۷ درصد «كشاورزی» و حدود ۶ درصد باز «خدماتی» هستند.
«كمبود نقدینگی و سرمایه درگردش» اولین مشكل «درون كارگاهی» بنگاه های اقتصادی شناسایی شده است. سپس آن «بدهی معوق»، «مطالبات از دستگاه های دولتی»، «اختلاف بین سهامداران»، «بالا بودن هزینه های تولید»، «انباشت محصول» و در برخی از بنگاه های اقتصادی «سوء مدیریت» بیشترین سهم را در مشكلات درون بنگاهی كارگاه ها دارند.
عدم فروش در بازار داخلی، تورم، ركود، قاچاق، واردات بی رویه كالاهای مشابه تولید داخل و مطالبات از سایر سازمان ها جزو مشكلات برون كارگاهی تلقی می شوند و ارتباطی به مشكلات درونی كارگاه ها ندارند.

1397/09/13
17:09:29
5.0 / 5
4799
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه