مدیرعامل صندوق توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی خبر داد:

پرداخت تسهیلات هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی به بخش كشاورزی

پرداخت تسهیلات هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی به بخش كشاورزی به گزارش نیو باكس رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی از پرداخت تسهیلات هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی در بخش كشاورزی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: در حال فراهم كردن زیرساختی هستیم تا بتوانیم با استفاده از یك شركت بازرگانی بخشی از نهاده های دام و طیور را وارد كرده و به تنظیم بازار كمك نماییم.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، سید عبدالكریم رضوی اردكانی در نشست خبری امروز (شنبه) اظهار نمود: از آغاز تشكیل این صندوق تا آذر ماه امسال بالغ بر ۹ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بخش های مختلف كشاورزی تأمین و پرداخت شده است كه ازابتدای امسال تابحال میزان این تسهیلات به هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی اضافه كرد: تابحال ۱۲۷ صندوق مختلف بخش كشاورزی با سرمایه ای بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سطوح مختلف شامل ۱۰ صندوق تخصصی و محصولی، ۸ صندوق تخصصی زیربخش منابع طبیعی استانی، ۳۲ صندوق استانی، ۵۸ صندوق شهرستانی و ۱۹ صندوق پشتیبانی از توسعه فعالیت كشاورزی زنان روستایی و عشایری تشكیل شده است. تسهیلات پرداخت شده به بخش های كشاورزی با استفاده از این صندوق ها تابحال ۳۲ درصد مختص حوزه باغبانی، ۲۷ درصد به حوزه دام و طیور، ۷ درصد عشایر و ۶ درصد به حوزه صنایع بخش كشاورزی پرداخت شده است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذرای در بخش كشاورزی افزود: در برنامه ششم توسعه مصوب شده تا سرمایه صندوق پشتیبانی از توسعه بخش كشاورزی از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۹ هزار میلیارد تومان برسد كه با عنایت به شرایط موجود خیلی خوشبینانه است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذرای در بخش كشاورزی با اشاره به اینكه عمده تسهیلات پرداخت شده با استفاده از صندوق های پشتیبانی از توسعه بخش كشاورزی به تأمین نهاده ها همچون سم، كود و بذر اختصاص پیدا كرده است اظهار داشت: درصدد هستیم تا بخشی از نهاده های دام و طیور را از بازارهای خارجی تأمین نماییم كه الان در حال ساختارسازی و راه اندازی شركت بازرگانی هستیم تا بتوانیم از این طریق به بازار نهاده های دام و طیور وارد شویم.
وی همینطور درباره وضعیت و جایگاه صندوق های پشتیبانی از توسعه بخش كشاورزی اظهار داشت: این صندوق ها تنها تجمیع كننده منابع مردم و دولت نیستند بلكه به یك شبه بانك تبدیل گشته اند ومی توانند از بانك جهانی تسهیلات دریافت نمایند و با بانك توسعه اسلامی قرارداد ببندند چون كه این صندوق ها بعنوان یك زیرساخت غیر دولتی متكی به ظرفیت های درون زای بخش كشاورزی، بستر مناسبی برای تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی در این بخش هستند و موظفند در حوزه های پشتیبانی از تولید، تأمین نهاده های بخش كشاورزی. زنجیره های تولید و بازار حضور فعالی داشته باشند.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی اظهار نمود: صندوقهای پشتیبانی از توسعه بخش كشاورزی عاملیت یكی از پروژه های محوری این بخش تحت عنوان تجهیز اراضی كشاورزی به سامانه های نوین آبیاری در جهت ارتقای بهره وری آب در بخش كشاورزی ایران را بر عهده دارند و تابحال اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز بالغ بر ۸۰۰ هزار هكتار اراضی كشاورزی به سامانه های نوین آبیاری را عاملیت كرده اند.1397/11/06
15:16:52
5.0 / 5
4686
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه