در گفتگو با مهر عنوان شد:

آدرس غلط ندهید، گوشت بعد ترخیص از گمرك در اختیار واردكنندگان نیست!

آدرس غلط ندهید، گوشت بعد ترخیص از گمرك در اختیار واردكنندگان نیست! به گزارش نیو باكس نایب رییس كمیسیون كشاورزی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه نباید در مورد واردات و توزیع گوشت، آدرس غلط داد، اظهار داشت: گوشت پس از ترخیص از گمرك، در اختیار واردكنندگان نیست.فرهاد آگاهی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد نقش واردكنندگان در فروش گوشت قرمز به مردم اظهار داشت: واردكنندگان گوشت قرمز، تنها در یك بخش از چرخه بازار این كالا ایفای نقش می كنند و آن، تامین گوشت از خارج كشور است و از زمانی كه كالا وارد گمركات كشور می شود، گوشت ها از اختیار واردكنندگان خارج شده و در اختیار دولت قرار می گیرد.
نایب رئیس كمیسیون كشاورزی اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به اینكه برخی مدیران دولتی عادت به انكار خطاهای محاسباتی سازمان زیر مجموعه خود دارند، اضافه كرد: پیكان انتقادات در مورد ایجاد صف های خرید، تحریك تقاضا و غیره را نباید به سمت واردكنندگان گوشت نشانه رفت و با عرضه آدرس های اشتباه، ذهن ها را گمراه كرد. واردكنندگان هیچ نقشی در توزیع گوشت قرمز ندارند و دولت راسا بر مبنای همان شبكه توزیع خود، مبادرت به برنامه ریزی برای عرضه و فروش گوشت ها می كند.
آگاهی با انتقاد از شیوه توزیع گوشت ها، خاطرنشان كرد: برنامه ریزی هایی كه در مورد شیوه توزیع گوشت ها در دولت وجود دارد، نشان از آن داشت كه تصمیم گیران در این خصوص، بر بازار و شبكه توزیع اشرافیت كارشناسی ندارند و انتقادات متعددی به شیوه توزیع گوشت وجود دارد؛ ولی متاسفانه مدیران دولتی به حدی محافظ كار شده اند كه حاضر نیستند در لحظات حساس، تصمیم گیری های سخت را انجام دهند.
وی اضافه كرد: در بحث تنظیم بازار، با وجود تجربیات بسیار ارزشمندی كه در تشكل های مرتبط شكل گرفته؛ ولی ساختار تصمیم گیری به گونه ای است كه تشكل های تخصصی صرفا نظرات مشورتی خویش را می توانند ارائه نمایند و حق مشاركت در رای گیری ندارند؛ ازاین رو تنها رایی كه برای بخش خصوصی وجود دارد، یك رای است كه برای نماینده اتاق بازرگانی است؛ ولی تشكل های مرتبط به صورت مستقل حق رای ندارند.
به گفته آگاهی، دولت با شبكه تنظیم بازار و توزیع كه به صورت غلط و غیر كارشناسی تعریف شده، گوشت ها را از واردكنندگان تحویل می گیرد و بر مبنای تشخیص خود، مسیر توزیع را درپیش می گیرد كه عملا غیر موثر بوده است.
وی، در مورد احتمال سوء استفاده واردكنندگان گوشت از ارز دولتی تصریح كرد: این مورد چندان در مورد واردات گوشت مصداق ندارد، چون كه انواع و اقسام سازمان های نظارتی و عملیاتی بر واردكنندگان گوشت قرمز نظارت دارند، به صورتی كه هم میزان ارزی كه به واردكنندگان تحویل داده شده و هم میزان گوشتی كه واردكشور كرده اند، كاملا روشن، شفاف و قابل بازنگری است، به علاوه اینكه واردكنندگان سپرده های سنگینی نزد بانك های عامل دارند كه احتمال هرگونه تخلف را می كاهد.

1397/12/01
14:56:36
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , بانك , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه