سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

سامانه رجیستری تلفن همراه قطع نیست

سامانه رجیستری تلفن همراه قطع نیست نیو باكس: روز گذشته خبری از قطع شدن سامانه رجیستری تلفن همراه منتشر گردید كه از طرف سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز تكذیب شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، حمیدرضا دهقانی در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: هیچ یك از سامانه های رجیستری موبایل قطع نشده اما به سبب بالا بودن درخواست ها، سپس اقدام متقاضی برای رجیستر كردن تلفن همراه، درخواست وی در صف انتظار قرار می گیرد و این تصور به وجود می آید كه سامانه رجیستری قطع شده است.
وی ادامه داد: مشكل این است كه سامانه های گمرك و نیروی انتظامی كه تا چندی قبل برای رجیستری تلفن همراه به یكدیگر متصل بودند، حالا با فشارهای وارده قطع شده و عملاً به نام واردات مسافری، گوشیهای تلفن همراه بسیاری وارد كشور می شود كه نه تنها به نام مردم از معافیت های گمركی استفاده می نمایند، بلكه هیچ گونه خدمات سپس فروشی هم ندارند.
سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز افزود: برمبنای قانون، واردات گوشی تلفن همراه مسافری از معافیت ۸۰ درصدی از حقوق و عوارض گمركی برخوردار می باشد و تا كنون قاچاقچیان از این مسیر استفاده می كردند و حجم عظیمی از موبایل های وارداتی از این طریق به كشور می آمد؛ ضمن اینكه هیچ تغییری در قیمت موبایل به وجود نیامده است و وارد كنندگان رسمی این كالا (بیش از ۴۰ شركت) به جرم شفافیت در رقابت ناعادلانه ای با دیگر سوء استفاده كنندگان قرار گرفته اند.
دهقانی نیا اشاره كرد: از طرف دیگر موبایل هایی كه بوسیله مسافری وارد می شود، هیچ گونه خدمات سپس فروشی مشمول آنها نمی گردد و مردم باید اتصال سامانه گمرك و نیروی انتظامی را برای رجیستری تلفن همراه مطالبه كنند.
سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز همین طور در پاسخ به این سوال كه اگر این سامانه ها به یكدیگر متصل شوند چه اتفاقی می افتد؟ اظهار داشت: در این صورت به صورت آنلاین استعلام همه گوشیهای وارداتی بوسیله مسافری از نیروی انتظامی گرفته می شود و به سوالاتی نظیر اینكه آیا واردكننده گوشی مسافر واقعی بوده یا اینكه خودرا به نام مسافر جا زده است، پاسخ داده می شود. اگر اظهاركننده آن مسافر واقعی باشد، گوشی اظهاری بوسیله مسافری گمرك با پرداخت حقوق ورودی ثبت می شود، در غیر این صورت خیر. اما با وجود اینكه این سامانه متصل شده بود، با فشاری كه از طرف اتحادیه های در رابطه با تلفن همراه به وزارت صمت وارد شد، مجدداً با اصرار این وزارتخانه، این ارتباط قطع شده و هم اكنون امكان چنین رصد و پایشی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینكه رجیستری تلفن همراه و هزینه های آنرا باید واردكنندگان پرداخت كنند نه مردم، در ارتباط با اینكه گفته می شود اگر امكان واردات گوشی تلفن همراه بوسیله مسافری فراهم نشود، قیمت آن مجدداً افزایش می یابد اظهار داشت: اصلاً اینگونه نیست، چونكه در این صورت همه واردكنندگان به صورت شفاف و رسمی می توانند نسبت به واردات موبایل اقدام نمایند و این شفافیت خود به خود به تعادل در بازار كمك می نماید. از طرف دیگر مسئولان می توانند برای فراهم كردن تسهیلات در این زمینه تصمیمات جدیدی در زمینه حقوق و عوارض گمركی اتخاذ كنند، اما درست نیست كه قانون را به این بهانه اجرایی نكنیم.
دهقانی نیا اعلام نمود: سپس اجرای طرح رجیستری هیچ گوشی تلفن همراه بدون پرداخت حقوق ورودی فعال نمی گردد و بدین منظور سپس اجرای آن، عایدی دولت در این زمینه افزایش یافت و انتظار می رود با اجرای صحیح قانون، این افزایش عایدی از محل واردات رسمی تأمین شود.1397/12/27
14:00:18
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: بازار , تسهیلات , خدمات , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه