سال رونق تولید،

سود تسهیلات به صورت یارانه به واحدهای تولیدی پرداخت گردد

سود تسهیلات به صورت یارانه به واحدهای تولیدی پرداخت گردد نیو باكس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به سه برابر شدن نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی، پرداخت سود تسهیلات بانكی به صورت یارانه به واحدهای تولیدی از طرف دولت و تأمین نیازمندی های این واحدها را همچون راهكارهای تحقق رونق تولید عنوان نمود.


یداله صادقی در گفت و گو با ایسنا، مسائل مربوط به فضای كسب و كار، مالیات، تأمین اجتماعی، فرآیندهای صادرات كالا و واردات مواد اولیه و قطعات برای واحدهای تولیدی و تسهیلات و سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی را همچون محورهای مؤثر در رونق تولید داخل در كشور دانست.
وی با اشاره به اینكه افزایش قیمت دلار پارسال سبب شده نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی تقریباً سه برابر شود، اظهار نمود: مؤسسات مالی و اعتباری و بانك ها باید در سال جدید تلاش كنند كه سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را تأمین كنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ضمن ابراز نارضایتی نسبت به بالا بودن نرخ تسهیلاتی كه در اختیار واحدهای تولیدی قرار می گیرد، اشاره كرد: با عنایت به پایین بودن قدرت رقابت واحدهای تولیدی، یكی از اقداماتی كه دولت و مجلس می توانند در امتداد رونق تولید انجام دهند، این است كه منابعی را بعنوان یارانه برای پرداخت سود تسهیلات واحدهای تولیدی تخصیص دهند.

فرآیندهای مربوط به تجارت خارجی تسریع شود
صادقی یكی دیگر از راهكارهای رونق تولید را تأمین نیازمندی های واحدهای تولیدی و فراهم كردن بسترهای قانونی برای سرعت در انجام كارها به خصوص در فرایندهای مربوط به تجارت خارجی، ثبت سفارش و تخصیص ارز عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون تخصیص ارز یكی از موضوعات مهم برای واحدهای تولیدی است و بانك مركزی باید برای تأمین ارز مورد نیاز آنها چاره ای بیندیشد.
ایشان سپس با اشاره به اینكه بانك مركزی پارسال تلاش خوبی داشته، اظهار نمود: با این وجود ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی بطور كامل تأمین نشده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: ظرفیت های مناسبی در واحدهای تولیدی وجود دارد كه در صورت تأمین نهاده های تولید می توان این ظرفیت ها را توسعه داد و در امتداد ایجاد اشتغال و تأمین بازار داخلی و توسعه صادرات حركت كرد.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۸ از طرف مقام معظم رهبری، سال "رونق تولید" نامگذاری شده است.1398/01/12
19:53:11
5.0 / 5
4724
تگهای خبر: بازار , بانك , تجارت , تسهیلات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه