دلیل بی ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟

دلیل بی ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟ نیو باكس: مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان یزد معتقد می باشد كه عمل نشدن تعهدات نسبت به مرغداران، عامل اصلی بی ثباتی قیمت گوشت مرغ در بازار عرضه است.


مهدی دشتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ضمن گلایه از نبود تعهدات نسبت به مرغداران، اشاره كرد: دولت موظف شده با نرخ مشخصی نهاده ها را در اختیار مرغداران قرار داده و مرغداران باز متعهد هستند كه هر كیلوگرم گوشت مرغ را به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به دولت تحویل دهند اما مشكل فعلی نبود تعهد كافی به تعهدات خود نسبت به مرغداران است كه سبب بی ثباتی قیمت در بازار شده است.
وی با تاكید بر اینكه برطرف شدن این مشكل قیمت مرغ را در قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت نگه خواهد شد، از دو میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان طی فروردین ماه جاری آگاهی داد و ابراز امیدواری كرد كه محدود مشكلات ناشی از كمبود نهاده ها باز با همت دولتمردان امسال رفع گردد.
«سید حسین بخشایش» مدیر امور بازرگانی جهاد كشاورزی استان باز به دنبال این اظهارات در گفت و گو با خبرنگار ایسنا عنوان كرد: هم اكنون مشكلی در زمینه نهاده ها و تأمین مواد اولیه مرغداری ها وجود ندارد و خوشبختانه كلیه ی نهادهای تأمین كننده گوشت مرغ با مجوز دولت وارد كشور می شود اما بعضاً بعضی از شركت های واردكننده نسبت به انجام تعهداتشان كوتاهی كرده و در تأمین به موقع نهاده های مورد نیاز مرغداری ها سهل انگاری و آنرا با تأخیر به دست آنها می رسانند.
بگفته وی، مشكل فعلی مرغ داران ناشی از عدم تعهد بعضی از این شركت هاست كه بزودی مرتفع و قیمت گوشت مرغ باز تثبیت خواهد شد.
بخشایش از نبود مشكلی در مورد تأمین گوشت مرغ در بازار آزاد آگاهی داد و در این باره باز اشاره كرد: هم اكنون هر كیلوگرم گوشت مرغ در بازار آزاد با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می شود كه در عرضه تنظیم بازار این قیمت معادل ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
مدیر امور بازرگانی جهاد كشاورزی استان یزد در مورد تأثیر ارز نیمایی بر قیمت گوشت مرغ باز اظهار نمود: یقیناً اقدامات كنترل كننده دولت مانند تخصیص ارز نیمایی به ثبات قیمت گوشت مرغ كمك می نماید كه منجر به تثبیت قیمت می شود.
1398/01/30
14:02:46
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , شركت , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه